Хрестик – особистий атрибут, який обов’язково повинен бути присутнім під час обряду таїнства. З моменту хрещення дитина чи доросла людина повинна носити хрестик на тілі постійно. Це не прикраса чи данина традиції. Це нагадування людині про його єдність із церквою та вірою.
Що потрібно знати про хрестик
Зазвичай хрестики купують разом із хрестильним одягом – до початку обряду. Традиційно хрестик дарує дитині хрещений батько. А от ланцюжок до нього обирають або родичі дитини (дідусі, бабусі, тітка, дядько), або самі батьки малюка.
Найчастіше обирають хрестики із золота чи срібла. Проте це не принципово і не продиктовано церковними канонами. Тож хрестик можна обрати простий і непримітний – зі звичайного алюмінію.
Освячення хрестика
Виріб обов’язково повинен бути освяченим. Якщо ви купуєте хрестик в церкві, то турбуватися про це не слід. У церковній крамниці продаються вже освячені товари. А от якщо хрестик був придбаний у ювелірному магазині, то його слід посвятити заздалегідь.
Батькам чи хрещеному тату слід підійти до священика за декілька дні до обряду й попросити освятити хрестик. Після ранкової літургії в храмах проводяться водоосвятні молебні, під час якого освячують хрестик чи іконку. Якщо ви не маєте можливості бути присутніми на процедурі освячення, то можна попросити когось із працівників церкви залишити освячений хрестик в храмі, а потім забрати його.
Не варто відстрочувати освячення хрестика до дня самого обряду. У священика може бути розписаний день і ви не встигнете виконати необхідну процедуру. Інакше під час хрещення доведеться зупиняти таїнство, відволікатися на освячення хрестика. Нерідко, що в один день хрестять відразу декілька людей, тож усім доведеться чекати, доки ваш хрестик буде освячений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою