Біль у горлі – розповсюджена сезонна проблема. Восени та взимку вона пов’язана з грипом, частими застудами. А влітку розболітися горло може при постійному контрасті температур та частому проведенні часу під кондиціонерами, коло вентиляторів. Наш сайт Mamabook підкаже, як безпечно лікувати горло вагітній жінці.
Неагресивні способи лікування горла:
- Полоскання солоним або содовим розчином (1 ч.ложка на склянку теплої води). Полоскання проводити по 6-7 разів на день. І обов’язково – перед сном.
- Полоскати відваром ромашки чи неспиртовою настоянкою евкаліпту.
- Один з найефективніших та безпечних способів лікування горла – це полоскання натуральною якісною ефірною олією чайного дерева (10 крапель на 1 склянку теплої води).
- Якщо народні методи не допомагають, почніть полоскати розчином «Фурациліну», «Хлоргексидином». Достатньо 3-4 полоскань на день після їжі.
- Якщо немає підвищеної температури, то можна бокові поверхні шиї (уникайте зону щитовидки) змастити бальзамом «Доктор Мом», загорнути шию вовняним шарфом.
Безпечні ліки для вагітних
Більш запущені ЛОР-проблеми простими льодяниками не вилікувати. У цьому випадку вже слід використовувати аптечні засоби.
Які лікарські препарати підходять вагітним:
- «Гексорал» (2 рази на день по 1 дозі).
- «Інгаліпт».
- «Лізобакт».
- «Фарингосепт».
- «Стопангін» (дозволено тільки в 2 чи 3 триместрі).
Пам’ятайте, що після полоскання, прийому льодяників, таблеток не можна 30 хвилин пити чи вживати їжу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?