Головна рекомендація при застуді й грипу у вагітних – залишатися в ліжку, багато відпочивати й дуже багато пити. Найкраще вживати звичайну столову негазовану воду – це необхідно для виведення токсинів й контролю температури тіла. А от безпечними жарознижувальними засобами є настій шипшини та липовий чай.
Що можна робити вагітним, якщо заклало ніс? Відповіді дає наш сайт Mamabook
Промивання носу
Найкраще розпочати з промивання солоною чи содовою водою. Ви можете використовувати готові розчини на основі морської води – це «Долфин» та «Аквамаріс». Або ж приготувати самостійно: у склянку води з температурою 36 градусів додати 1 ч.ложку морської солі. Або 2 ч.ложки соди. Промивати 4-5 разів на день.
Якщо сильна закладеність носа
Вам важко дихати? Це вже навіть заважає спати? Спробуйте більш сильні аптечні засоби. Це «Називин» і «Віброцил». Вони звужують судини й дають миттєве полегшення. Важливо! Вагітним можна використовувати ці засоби лише 2 рази на добу – з інтервалом у 12 годин. Тому найкраще використати спрей вранці, а другий раз – безпосередньо перед сном.
Гомеопатичні краплі
Якщо набряк зійшов, але нежить ще триває, використовуйте менш агресивні ліки. Чудово підійте «Піносол» – він на трав’яні та олійні основі. До речі, замінити аптечні краплі змазуванням пазух носа натуральними ефірними оліями: м’ята, сосна, евкаліпт. Візьміть ватну паличку, крапніть олію та глибоко протріть стінки носа всередині.
Народні засоби від нежитю:
- Змастіть крила носа й пазухи маззю «Доктор Мом» чи «Зірочкою», добре помасажуйте.
- Змішайте 1:1 сік алое (або сік каланхое) з водою. Закрапуйте рідиною ніс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?