Спаржа – справжній суперпродукт, який у нас практично не вживають. А даремно. Завдяки своїй високій біологічній активності, величезному запасу мінералів та вітамінів, спаржа може допомогти у лікуванні та профілактиці багатьох серйозних захворювань.
Великий вміст антиоксидантів
Спаржа (особливо пурпурова) багата на антоціани. Саме вони забарвлюють фрукти й овочі в синій, червоний, фіолетовий відтінки. Антоціани – потужні антиоксиданти, які забезпечують оновлення організму на клітинному рівні, відстрочують старіння, знижують хронічне запалення.
Високий вміст вітаміну К
Рідкісний вітамін, на який багаті лише зелені листові овочі. На жаль, вони, як і спаржа, присутні в нашому раціоні в недостатній кількості. Вітамін К нормалізує формулу крові, відповідає за її згортання, регенерацію тканин при порізах, опіках. Без вітаміну К не засвоюється кальцій, тому спаржа – важливий продукт для здоров’я кісток.
Багата на фолієву кислоту
Порція в 4 стеблини спаржі – це 25% денної норми фолієвої кислоти. Ця речовина особливо цінна для жіночого здоров’я, оскільки регулює гормональний фон, менструальний цикл, перебіг вагітності. Фолієва кислота необхідна для закладання правильного розвитку нервової системи в плода.
Сприяє схудненню
Це низькокалорійний овоч. 100 г спаржі – це 32 ккал. Проте спаржа ще й містить велику кількість нерозчинної клітковини. Тому спаржа швидко насичує організм, повільно перетравлюється, знижує відчуття голоду та дає можливість зменшити звичні розміри порцій.
Здоров’я сечовивідної системи
Спаржа- натуральний сечогінний засіб, оскільки в ній присутня амінокислота аспарагін. Ось чому достатнє вживання овочів допомагає виводити з організму зайву рідину й солі. А це – захист сечовивідних шляхів від запалень та інфекцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як часто можна їсти яйця