Сніданок діабетиків повинен містити клітковину, білок та певний вид вуглеводів, аби рівень цукру не падав дуже низько й не підвищувався різко. Але організм при цьому повинен отримувати вдосталь поживних речовин. Для цього лікарі радять діабетикам розпочинати ранок з цієї групи продуктів.
Псиліум (луска подорожника)
Луска при контакті з рідиною перетворюється на гелеподібну субстанцію. Вона наповнює кишечник та уповільнює процес розщеплення та засвоєння глюкози організмом. Дослідження довели: у пацієнтів із діабетом 2 типу, які приймають псиліум перед їжею, покращуються показники цукру в крові та рівень глікованого гемоглобіну HbA1c. Під час дослідження діабетики вживали псиліум по 5 г двічі на день – за 30 хвилин до сніданку та до вечері. Також псиліум є чудовим пробіотиком, який забезпечує краще травлення та здоров’я кишечнику.
Зелені смузі
Не можна повністю виключати вуглеводи з раціону діабетика. Готуйте зелені смузі на основі шпинату, броколі, селери із додаванням лісових ягід, ківі. Смузі – чудова їжа, багата на клітковину. Ці продукти можуть забезпечити людей із діабетом потрібною кількістю цукрів натурального походження.
Вівсянка
Овес – один із найкорисніших волокнистих продуктів. Це джерело цінних бета-глюканів. Вони знижують не лише рівень цукру в крові, але й холестерину. Вівсянку можна їсти як кашу чи як додаток до зелених смузі. Дуже важливо! Діабетикам категорично заборонено їсти швидкозаварювану вівсянку. Це повинні бути цільні зерна вівса.
Омлет
Легкий для засвоєння та з високим вмістом білку – це чудовий вибір сніданку для діабетиків. Омлет не провокує стрибка цукру в крові. Лікарі радять поєднувати страви з яєць із овочами – у рівній пропорції. Найкраще підходять гриби, цибуля, кабачки, несолодкий білозерський перець.
Овочеве рагу
Овочі – основа здорового харчування. Їх слід вживати як у свіжому, так і тушкованому вигляді. Проте діабетикам потрібно обирати овочі, які не містять крохмаль. Тож готуйте рагу, не використовуючи картоплю, моркву, буряк, квасолю та горошок. Чудовий мікс на сніданок – це кабачки, капуста, баклажани, цибуля. Важливо! Не готуйте їжу на рослинній олії. Діабетикам можна заправляти салати лише нерафінованою кокосовою олією, а готувати термічно оброблену їжу на маслі гхі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 найкращих продуктів для укріплення кісток