Лікар-ендокринолог Валерія Павленко роз’яснила, яка з двох популярних баштанних культур є найкориснішою.
Який склад продуктів
За словами лікаря, кавун та диня містять практично однакову кількість таких цінних мікроелементів, як залізо, магній, фосфор, калій. Проте вітаміну С майже в чотири рази більше саме в динях. Більше того, диня стимулює активне вироблення серотоніну – гормону щастя, який відповідальний за психо-емоційний стан.
Проте є чимало причин споживати й кавуни. Наприклад, у дині немає лікопину – потужного антиоксиданту. Завдяки цій речовині кавуни здатні ефективно захищати судини від запалення, розвитку атеросклерозу. Кавуни неймовірні корисні для підтримання здоров’я простати. У кавунах також знайшли цитрулін – амінокислоту, цінну для серця й судин.
Застереження
Лікар нагадує, що шкідливим є надмірне вживання як кавунів, так і дині. Кавун у великій кількості провокує порушення серцевого ритму, оскільки має добре виражений сечогінний ефект. А от диня може спровокувати серйозну діарею через високий вміст клітковини.
Лікар радить не надавати перевагу конкретному продукту. Якщо дотримуватися денної норми прийому, то і дині, й кавуни – дуже корисні сезонні продукти. Їх слід їсти у серпні-вересні регулярно. Проте за певними правилами:
- Вживайте диню чи кавун як десерт після сніданку, обіду.
- Диня – дуже несумісний продукт з іншою їжею. Тож її слід їсти через 1 годину або за 1 годину до основних прийомів їжі.
- Денна порція диня – не більше 200 г, кавуна – не більше 350 г.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим можуть бути шкідливі кавуни