Наркоманія та алкоголізм – важкі захворювання, схильні до рецидивів. Однак співробітники наркоклініки «Реванш» переконані, що грамотне, комплексне лікування наркоманії в Дніпрі та психологічна допомога здатні назавжди позбавити людину від патологічної залежності. Шанс на порятунок і початок нового життя є у кожного, хто звернувся до центру за допомогою.
Зняття ломки та виведення з запою
Лікування наркоманії та алкоголізму починається з детоксикації. Дана процедура проводиться медикаментозними, біологічними або ж механічними методами. Найшвидший, ефективний і безпечний спосіб зняти ломку, вивести людину із запою – це постановка очищувальних крапельниць. Препарати та їх дозування підбираються фахівцем в індивідуальному порядку.
Програма Детокс усуває ознаки гострого абстинентного синдрому, допомагає подолати фізичну тягу до вживання штучних допінгів, помітно покращує самопочуття і психічний стан хворого. Організм очищається від залишків наркотику або етилового спирту, токсичних речовин, досягається стан тимчасової тверезості. Тільки після успішної детоксикації можна переходити до подальшого лікування патологічних залежностей.
Робота з мотиваціями
Наступний крок до одужання – це робота з мотиваціями, але якщо людина не хоче лікуватися, то ніякі методики не дадуть позитивних результатів. Фахівці, застосовуючи метод інтервенції, допомагають пацієнту вийти зі стадії заперечення, погодитися на добровільне лікування наркоманії в Харкові, сформувати мотивації для повернення до тверезого життя. Далі протягом усього лікувального курсу посилення мотивацій дозволяє подолати кризові моменти, уникнувши чергового зриву.
Психологічна допомога
Головним етапом терапії психосоматичних захворювань, до яких відносять наркоманію з алкоголізмом, є психокорекція. Для настання ремісії необхідно з’ясувати й усунути внутрішні причини, що підштовхнули залежного до вживання спиртних напоїв або наркотичних речовин, допомогти йому знайти способи вирішення проблем і отримання позитивних емоцій без штучних допінгів.
З цією метою лікарі (психологи й психотерапевти) застосовують найбільш дієві методики:
- заняття у групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків»;
- індивідуальний психоаналіз;
- Гештальт, праце-, когнітивно-поведінкову та арт-терапію;
- системний сімейний психоаналіз.
Результатом стає подолання тяги до вживання штучних допінгів не тільки на фізіологічному, але і психологічному рівні, формування нової системи життєвих цінностей.
Ресоціалізація
На стадії ресоціалізації коригується поведінкова модель реабілітантів, відновлюються втрачені через захворювання особистісні якості, навички, міжособистісні зв’язки.
Співробітники наркоклініки «Реванш» піклуються про життя своїх підопічних і після виписки, допомагаючи їм здобути освіту, вирішити сімейні проблеми, влаштуватися на гарну роботу. Кожному пацієнту гарантуються анонімність і суто індивідуальний підхід.