Цю тварину неможливо сплутати з іншими. Але забарвлення зебри здавна викликає чимало запитань. Вона чорна в білу смужку чи, навпаки, біла в чорну смужку? І чому ця тварина саме смугаста?
Цікаві відповіді дає наш сайт Mamabook.
Тривалі суперечки
Ще у ХІХ столітті два видатні вчені-зоологи з Великої Британії сперечалися про особливість забарвлення зебри. Наукова суперечка тривала між Чарльзом Дарвіном та Альфредом Уоллесом. На думку одного з вчених, смужки служать тваринам як камуфляж. Це ефективний спосіб маскуватися від хижаків на тлі чагарників савани.
Інша теорія значно цікавіша: таке забарвлення захищає зебру від теплового удару.
Третя наукова думка звучить так: смужки виконують роль розпізнавальних знаків, по яких тварини цього виду легко впізнають одна одну.
Проте два століття тому вчені так і не зійшлися в єдиному висновку.
Сучасні дослідження
Відповідь на запитання змогли дати сучасні вчені – американські зоологи з відомого Каліфорнійського університету. Як виявилося, смужки захищають зебру від надокучливих кровосисних комах. Численні дослідження довели: мухи, ґедзі, оводи полюбляють однотонні поверхні, тому на зебру практично не сідають.
Цікаве спостереження!
Учені-зоологи створили карту розселення семи видів зебр. Потім порівняли ці території із зонами поширення комах-кровососів. Вдалося виявити цікаву закономірність: чим більше комах-паразитів мешкає в регіоні, тим більша кількість смужок на зебрах. Отже, смужки дійсно виявилися ефективним захистом від комах, які п’ють кров.
Порада туристам
Учені радять: якщо ви їдете на відпочинок до африканської або країни в тропіках, обов’язково носіть різнобарвний одяг. Так небезпечні комахи вас будуть атакувати менше!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед