Важко знайти людину з ідеальною шкірою. Прищі бувають у всіх і практично в будь-якому віці.
Проте поодинокі висипи та регулярні «обсипання» в режимі нон-стоп – це дві великі різниці. Косметологи назвали приховані причини прищів, про які більшість із нас не здогадується.
Дізнайтеся у статті від Mamabook:
- Чи бувають прищі від глистів?
- Чому не можна часто мити обличчя?
- Як прищі з’явиляються від спорту?
Тонзиліт
Це захворювання вимагає лікування антибіотиками, що робить мешканців мікробіому шкіри агресивними, провокуючи запалення. На шкірі починається активне розмноження умовно-патогенної флори – і це ознака загального падіння імунітету, у тому числі захисних властивостей шкіри.
Глисти
При тривалому зараженні паразитами розпочинається інтоксикація та критичне зниження імунітету. Це також призводить до масових висипань на шкірі.
Карієс
Прищі на обличчі можуть бути пов’язані зі стоматологічними проблемами, численним карієсом, запаленням ясен та іншими інфекціями, які знижують місцевий імунітет. У пацієнтів з важкими формами карієсу завжди є проблеми з харчуванням – вони зловживають швидкими вуглеводами, цукром. А ці продукти погіршують стан шкіри.
Забагато тренувань
Навантаження у тренажерному залі, інтенсивні силові тренування, значне збільшення м’язової маси порушують гормональний баланс у сторони чоловічих гормонів. Це дуже часто у молодих дівчат провокує появу прищів.
Надмірна гігієна
Якщо є прищі, то потрібно частіше вмиватися і більше використовувати засобів для очищення (кліансери, тоніки)? Це небезпечний міф. Шкіра здатна до саморегуляції. Частий контакт із водою порушує її природний ліпідний шар. У результаті захисні функції шкіри знижуються. Варто знати, що шкірне сало – це натуральний антисептик. І доки шкіра не пересушена, вона легко впорається із мікробами та захистить від прищів, запалень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 несподіваних засобів від зморшок, про які ви не знали