Головна Школярі Птахи, які в’ють унікальні гнізда: фото та опис

Птахи, які в’ють унікальні гнізда: фото та опис

mamabook
54193 Переглядів
пічник

У природі так багато талановитих будівельників, про яких ми навіть не здогадуємося. Чимало птахів в’ють дуже незвичні оригінальні гнізда. Цікаво, що для житла вони можуть використовувати дуже різні види матеріалів.

Наш сайт Mamabook підготував пізнавальну підбірку для дітей – птахи та їхні унікальні житла.

Гніздо ремеза

ремез

Ремез – рідкісний та унікальний птах. Він мешкає в Україні і вважається найближчим побратимом звичайної синиці. На відміну від багатьох птахів, він не оселяється в дуплі дерева і не в’є гніздо між гілками. Ремез плете житло, яке нагадує рукавичку, і підвишує його на гілку.

ремез

Цікаво знати. Здавна наші пращурі вважали гніздо ремеза сильним оберегом. Гнізда птахів навіть освячували на Великдень. Потім його тримали в хаті або підвішували в сараї. Гніздо ремеза захищало дім господарів від біди й злиднів, а худобу – від хвороб.

 

Гнізда ткачиків

гніздо

У Південній Африці мешкає унікальний птах – ткачик. Це справжній архітектор свого житла. Будує гніздо лише самець. Місце для гнізда він обирає незвичне. Часто це ЛЕП (стовпи ліній електропередачі) або тонкі гілки алое, акації. Матеріали для гнізда – це суха трава, листя пальм, очерет.

гніздо

За один рік самець здатен збудувати 25-30 гнізд. Адже тоді більше самок дадуть птахові згоду на шлюб. Усі гнізда збудовані поруч, як багатокімнатний будинок. З роками ці гнізда стають такими важкими, що падають з дерев чи стовпів донизу і навіть пошкоджують автомобілі, людські будинки.

гніздо

Цікаво, що в природі нараховують понад 250 видів ткачиків – і кожен з них відрізняється унікальною формою гнізда. Наприклад, ткачик-байя з Південної Азії обирає для житла найтоншу гілочку і починає приплітати до неї траву. Тонкі гілки обираються недаремно – по них бояться лазити вороги – змії, які крадуть яйця та пташенят.

ткачик

 

Гніздо наметника

наметникЦікавий птах наметник мешкає в Австралії та Новій Гвінеї. Самці-наметники вміють залицятися. У шлюбний період вони знаходять затишне місце, ідеально розчищають територію від сміття, а потім беруться за побудову оригінального намету. З гілок, трави вони створюють весільні альтанки. Цікаво, як птахи приваблюють самок. Окрім чистого та затишного житла, наметники пропонують безліч смаколиків. Вхід до альтанки завжди прикрашений камінчиками, квітами, а поруч викладені жуки, личинки, смачні ягідки та фрукти.

наметник

Також птах полюбляє стягувати до свого намету гарні блискучі речі. Тож місцеві мешканці знаходять у гніздах багато загублених людських предметів – голки, скріпки, цвяхи.

Цікаво, що намет служить лише місцем зустрічі та спарювання. Після залицянь самка шукає затишок на високому дереві й сама в’є гніздо, де будуть відкладені яйця.

наметник

 

Гніздо пічника

пічник

Мешкає цей птах у Південній Америці. А от гнізда він створює такі, що дуже нагадують наші глиняні мазанки. Насправді пічник будує своє житло з багнюки, глини, цупкого коріння, лози й трави.

пічник

Домівка птаха дуже нагадує футбольного м’яча, але удвічі більша за розміром. Гніздо пічника двокімнатне, бо всередині птах створює окреме приміщення для своїх пташенят. А в першій кімнаті знаходиться пара батьків, які охороняють вхід до житла.

пічник

Особливість гнізда пічника – його неймовірна міцність. Таке житло не зруйнувати голими руками. А важить гніздо 4-5 кілограмів. Аби створити такий міцний надійний дім, птахові доводиться злітати по глину понад 2000 разів.

пічник

Гнізда ластівок

ластівка

Найчастіше ластівки будуть гнізда пошарово на берегах річок. Вони зліплюють траву та глину власною слиною. До речі, в Індії ластівчині гнізда вважаються справжнім делікатесом. Коли пташенята підростають та залишають свої домівки, місцеві мешканці збирають восени порожні домівки й готують різні страви.

ластівка

В багатьох країнах Азії ластівчині гнізда – це ще й таємниця жіночої молодості. З гнізд виготовляють маски, креми для обличчя. Вважається, що слина ластівки омолоджує.

У нас ластівки нерідко мешкають поруч із людьми. Для гнізда птахи знаходять затишні куточки – під стелею в сараї, сінах, а також під стріхою будівлі. Раніше ластівки були практично в кожному домі, адже хати робили з глини, сіна, натурального дерева. Зараз сучасні будинки не дуже підходять для проживання птахів.

ластівка

 

Гнізда колібрі

Неймовірно крихітний птах колібрі будує такі ж маленькі гнізда. Птахи знаходять незвичні місця для гніздування. Під великим листям чи квіткою, на персиках чи інших плодах. На фото добре видно, який реальний розмір птаха та його гнізда, що ледь завбільшки з монету.

колібрі

Житло колібрі будує з пуху, пір’їнок, павутиння, шматочків кори, моху, трави. Як правило, птах висиджує 2 яйця, кожне з яких не перебільшує 1 см.

колібрі

Гнізда орлів і лелек

орлан

А от ці птахи передають свої гнізда у спадок. У світі було зафіксовано найстаріше гніздо білих лелек, якому нараховувалося 400 років.

лелека

Звичайно ж, кожне нове покоління птахів ремонтує своє житло, оновлює і вдосконалює його. Проте з кожним роком вага і розміри гнізда постійно збільшуються. Наприклад, найважчим гніздом у світі вважається житло білоголового орлана. Гніздо, знайдене в Північній Америці, важило 2 тони.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 10 найгарніших птахів України: фото та опис

орлан

плашка

Читайте також