Світлодіодні світильники вже стали ходовими варіантами. Сьогодні виробники випускають їх в різних дизайнах, параметрах та технічних характеристиках. Серед такої кількості продукції нескладно й розгубитися. Адже, обираючи джерело світла для дому, в останню чергу слід звертати увагу на зовнішній вигляд. Бо світильник повинен відповідати ряду важливих вимог: бути економічним та ергономічним, безпечним, надавати необхідний рівень освітлення. Експерти https://mycom.kiev.ua/ підкажуть, як правильно вибирати якісні світильники.
Визначитися з типом конструкції
Різні види конструкцій визначають сферу застосування світильників, а також суттєво впливають на тривалість їхньої експлуатації. Загалом світлодіодний потолочний світильник може відноситися до одного з цих типів конструкції:
- Накладний.
- Вбудований.
- Лінійний.
- Із вбудованим чи зовнішнім драйвером.
Варто розглянути кожен із цих типів біль детально.
Накладні LED-світильники
Головна їхня перевага – відсутність необхідності попередньо готувати заглиблення для кріплення. Світильники монтуються на рівну поверхню стелі за допомогою саморізів. При чому сама стеля може бути виконана із різних типів матеріалів: світильник легко фіксується на бетоні, дереві, гіпсокартоні. У світильниках також відсутні крихкі деталі, тож неможливо випадково пошкодити плафон при монтажі.
Традиційні форми світильників цього типу – квадратні чи круглі моделі. Вони застосовуються переважно на стелі в кухні, ванній, туалеті. Рідше – в спальні чи вітальні. Важливий момент! Якщо ви плануєте встановити ці світильник в санвузли, то зверніть увагу на рівень вологостійкості виробу.
В інтер’єрі просторої кімнати доречно використовувати габаритні моделі. А от великі накладні світлодіодні панелі (не менше 60х60 см) встановлюються в офісних приміщеннях.
Вбудовані LED-світильники
Великою популярністю користується вбудований світлодіодний потолочний світильник для підвісної стелі. Конструкція прибору складається зі світильника та спеціальних кріплень, які представлені скобою та пружинами. Завдяки простому механізму кріплення світильник дуже легко монтуються та швидко знімаються.
Якщо ваша стеля невеликої квадратури, то рекомендується використовувати конструкції з більш тонким корпусом та зовнішнім драйвером. Світильники з об’ємним корпусом підійдуть для великих секційних стель.
Порада! Застосування ультратонких світлодіодних вбудованих панелей товщиною в 1 см дає можливість формувати компактні системи освітлення стелі.
Для інтер’єру кімнати, в якій прослідковується чітка геометрія, доречним буде застосування світлодіодних світильників квадратної форми. У залежності від їхньої потужності, можна вбудовувати декілька таких моделей в один або два-три ряди.
Компонування центрального освітлення стелі з точечними вбудованими світильниками дозволяє створити якісне підсвічування приміщення, розставити оригінальні світлові дизайн-акценти. Наприклад, встановити компактні LED-світильники безпосередньо в зоні декоративних елементів – гіпсової консолі чи розетки, зображення на стелі.
Саме поєднання декількох видів освітлення, вмикання різних режимів та інтенсивності дозволяє суттєво економити витрати на електроенергії.
Світлодіодні світильники для натяжної стелі
Технічні характеристики LED-світильників у цьому випадку повинні відповідати певним вимогам. Перш за все, освітлення повинно рівномірно розсіюватися та створювати затишну атмосферу. Варто уникати застосування масивних світильників для маленьких за площею конструкцій: вони лише підкреслять маленьку квадратуру та візуально зменшать простір.
Чудовий вибір – це прилади із зовнішнім розміщенням лампи. Така конструкція світильника дозволяє створювати м’яке розсіяне світло, за рахунок чого виникає оригінальний ефект. Також прилади із зовнішніми лампами відповідають правилам безпеки. Адже у комбінації з натяжними стелями безпечно використовувати лише світильники, які виступають своїми нагрітими частинами назовні. Так ви захистите натяжну стелю від деформації та перегріву.
Дизайнери часто за допомогою точечних світильників з ефектом мерехтіння в натяжних стелях створюють вражаючу ілюзію зіркового неба. Використовуючи такі джерела світла, можна сформувати гарний орнамент чи узор.
Для власників багаторівневих конструкцій дизайнери рекомендують застосовувати підсвітку кожного ярусу окремо. Використання світлодіодних потолочних світильників з пультом керування дозволить регулювати рівень освітлення швидко та з комфортом.