Як то кажуть, каву потрібно не лише вміти заварювати, але й правильно пити. Якщо ви полюбляєте цей розкішний напій, але часу не відвідування кав’ярень не вистачає, обов’язково скористайтеся послугою оренди кавоварні додому чи в офіс під компанії Jetcup – відвідайте сайт https://jetcup.ua/uk/ та познайомтеся з вигідними умовами оренди й численними бонусами. Ми ж розповімо про всі тонкощі смакування кавою, а також цінні поради для кавоманів від професіонала.
Чому саме зернова?
Розчинну каву можна зустріти в різних видах – сублімована, гранульована чи порошкоподібна. Остання взагалі вважається кавою найнижчої якості. Виражений запах та аромат має лише натуральна зернова кава, вона вимагає особливого приготування.
Важливі правила приготування
Тільки гарячий напій зі свіжозмелених зерен має право називатися кавою. І в який же спосіб її заварити?
- У джезві (турці) на повільному вогні. Важливо навчитися доводити каву лише до пінки, але не дати рідині закипіти.
- В еспресо-машині вариться міцний напій. Порція кофеїну в ньому виходить удвічі більшою, ніж при приготуванні в турці.
- Для френс-пресів підходить лише кава крупного помелу. Аби кава не гірчила, настоювати у заварнику не можна довше 4 хвилин.
Зверніть увагу! Для приготування напою використовується лише свіжа некип’ячена вода.
Класичний прийом кави
Чи знали ви, що каву слід пити дуже маленькими ковтками і відразу після її приготування. Чекати, доки кава трішки вистигне, – це порушення правил кавового етикету. Аби насолодитися смаком, гарячу каву відразу запивають ковтком чистої льодяної води.
Вас нарешті здолало бажання насолоджуватися цим напоєм щодня і не шукати місце, де вам зможуть приготувати правильну зернову каву? Тоді читайте умови вигідної оренди кавоварки для дому https://jetcup.ua/uk/lvov-uk.
Коли слід пити каву?
Перша половина дня – традиційний час для її споживання. Адже кофеїн збуджує нервову систему, тож вечірній прийому улюбленого напою може погіршити сон. Зазвичай каву п’ють на сніданок, аби збадьоритися. Також не відмовте собі в задоволенні, якщо вас очікує справжній брейнсторм на роботі.
Важливі цифри:
- Останню чашку кави потрібно прийняти не пізніше, ніж за 6 годин для сну.
- Між прийомами напою повинно пройти 2 години.
- Каву п’ють повільно, не поспішаючи. За етикетом, ідеальний час для смакування кавою – 30 хвилин.
- Хочете поліпшити травлення? Закінчуйте свій обід, як італійці. Вони запивають прийом їжі порцією дуже міцної кави рістретто (100 мл). Аби не залишився стійкий гіркий присмак, каву запивають ковтком холодної води та заїдають слайсом лимона. Доведено, що цей ритуал прискорює обмін речовин та процес переварювання їжі.
Що будете до кави: 5 таємниць від бариста
Виявляється, кожен вид кави узгоджується з конкретним видом продукту. Ці правила варто запам’ятати істинним кавовим гурманам.
- Еспресо подають із морозивом, горіховим печивом.
- Міцну каву по-східному запивають холодною водою та заїдають східними ласощами, цукатами, сушеними фруктами.
- Кава із молоком (лате, капучіно) гармонює із слойками, круасанами, панкейками.
- Американо подається з чізкейками.
- Справжні кавомани ніколи не додають до свого напою цукор. Солод допустимий лише в напоях, приготовлених із зерен дуже темного обсмажування (кубинська, мексиканська).