Міністерство освіти і науки України оновило Методичні рекомендації щодо заповнення класного журналу учнів початкових класів Нової української школи (НУШ). У кінці статті ви можете завантажити повний текст наказу №21 від 9 січня 2020 року та додаток до наказу. Ми ж пропонуємо коротко ознайомитися з найважливішимим нововведеннями, яких відтепер слід дотримуватися.
- Заповнювати класний журнал мають право класний керівник та вчителі, які викладають окремі предмети.
- Записи в журналі слід робити виключно державною мовою. На тих сторінках, що відведені для навчальних предметів з іноземних мов, можна записувати теми уроків, екскурсій, проектів мовою навчального предмета.
- Робити записи на всіх сторінках журналу необхідно чітко й розбірливо, пастою або чорнилом одного кольору.
- Оцінювання навчальних досягнень учнів Нової української школи здійснюється вербально. Облік результатів завершального (підсумкового) оцінювання, що здійснюється з урахуванням динаміки зростання рівня навчальних досягнень учня/учениці, фіксується в свідоцтві досягнень.
- У 1 класі домашнє завдання не задається та відповідно не фіксується у журналі.
- У 2 класі домашнє завдання є необов’язковим, проте на непарній сторінці розвороту журналу в графі «Завдання додому» можуть зазначатися пошуково-дослідницькі та творчі завдання.
- У 3-4 класах домашні завдання обов’язково фіксуються у класному журналі. У відповідній графі стисло записуються зміст (сторінки підручника, номери задач тощо) та/або спосіб виконання завдання (вивчити напам’ять, повторити, розв’язати тощо).
- На вихідні, святкові та канікулярні дні домашнє завдання не задається та відповідно не фіксується у класному журналі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У школах почали масово знімати настінні годинники, бо учні не вміють визначати по них час