Чим цікавий останній весняний місяць? Які сюрпризи та дарунки готує нам природа наприкінці весни? Дізнатися про особливості травневої погоди допоможе цікаве коротке оповідання. Фантастично та пізнавально для дошкільнят, учнів молодших класів розповідає про травень Лідія Нестеренко-Ланько у своїй авторській казці про пори року та 12 місяців.
КАЗКА ПРО ТРАВЕНЬ
Через гори, через гай
летить травень в рідний край.
На трембіті трембітає,
полонину звеселяє.
День прозорий голубий,
пахне білим квітом,
ідуть в гори ватаги,
бо почалось літо.
„Травник”, „пісенник”, травень — так називають останній місяць весни , тому, що вся земля засіялася соковитими травами і чекає першого сінокосу. У лісі співають птахи, гудуть на квітках бджоли. Вони збирають цілющий травневий мед. Прокидаються в саду хрущі. Зранку й до вечора вони літають з квітки на квітку. Вони роблять велику роботу, запилюють на дереві квіти. В народі говорять: „Якщо хрущів багато, то буде гарний врожай черешні, яблук, слив”.
Утравні ватаги збирають отару і йдуть в гори, на високі полонини. Там ціле літо будуть пасти худобу, вівці, робити бринзу. Про велике свято ватагової ватри сповіщають трембіти. На празник великої ватри приходять люди, кожень веде з собою свою маржинку (корову, телятко чи вівці).
Сонце піднялося високо і добре зігріло землю. Високі соковиті трави чекають на перший сінокіс. Діти закінчують школи і довгі літні канікули вже чекають на них у червні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вірші та загадки про березень, квітень, травень