Різдво – одне із найшанованіших християнських свят. Відмічати його розпочинають напередодні – 6 січня, у родинному колі на Святвечір. Що слід робити до навечір’я Різдва Христового? Підкаже наш сайт Mamabook.
Справа 1. Принести свічку
Різдвяний Святвечір вважається сакральним днем. Чимало віруючих іде до церкви на святкову вечірню службу. З храму люди несуть додому свічку – і про це повинна подбати, в першу чергу, господиня дому. Бо різдвяна свічка оберіг оселі від злих сил, хвороб. Свічку обов’язково потрібно запалити на Святвечір та поставити на стіл з 12-ма стравами.
Справа 2. Вчасно прибратися
Останнє прибирання оселі та всі приготування, прикрашання дому потрібно закінчити до Різдва – до 15:00 годин 6 січня. Порушувати цю настанову – гріх, а також ризик накликати на свій дім біду та чвари.
Справа 3. Приготувати пісну вечерю
На Святвечір родину чекає святкова вечеря. На стіл господиня дому повинна поставити 12 пісних страв. Головна з них – кутя та узвар. Також часто готуються пісні вареники, тушковану капусту, гриби, пісні пиріжки, салати тощо.
Святкова сімейна вечеря розпочинається з молитви та вдячності. Зібравшись разом за столом, ви підсилюєте енергію роду. І особливо важливий цей ритуал для укріплення та очищення жіночої енергії. Неспішна вечеря виключно у сімейному колі – захист родини від бід на цілий рік.
Справа 4. Очиститися
Жінка відповідає за благодать у домі. Саме вона повинна зранку і до вечора 6 січня провести фізичний і духовний обряд очищення. Цілий день пийте лише воду, а скуштувати першою потрібно кутю. Також протягом дня слід попросити вибачення, якщо когось образили, подякувати, залагодити давні чвари. Уранці 6 січня, як тільки прокинетеся, знайдіть час для усамітнення та молитви.
Справа 5. Подати милостиню
Цього дня, коли будете йди з церкви додому, дайте милостиню тим, хто потребує допомоги. Зазвичай гроші подає господа дому. А от господині велено винести пісну їжу та пригостити бідну людину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різдвяні традиції: що не можна робити на Різдво