Про булінг, або цькування, нарешті заговорили в повний голос. Принижувати слабких однолітків – норма поведінки сучасних підлітків, адже випадки булінгу трапляються дедалі частіше. Наш сайт Mamabook підкаже батькам та педагогам, як розпізнати жертву булінгу серед дітей.
1. Поза жертви
Саме поза найкраще видає жертву булінгу. У дитини втягнута голова в плечі, підборіддя опущене до грудей, завжди скручена горбата спина. Це показова поза самозахисту. Зверніть увагу, якщо дитина раніше не виглядала так, то варто придивитися до ситуації в школі.
2. Прогулювання уроків
Дитина не лише не відвідує деякі заняття, але й стало значно гірше навчатися. Чому так відбувається? Через постійне емоційне напруження жертві важко зосередитися, вона погано сприймає інформацію, стає неуважною. Також, тікаючи з деяких уроків, дитина скорочує тривалість часу, якій їй доводиться знаходитися поруч із нападниками.
3. Часті мігрені, біль у животі
Це класичні ознаки людини із затяжним стресом. Нерідко батьки чи вчителі вважають, що дитина симулює свій стан, аби прогуляти чергову контрольну. Спробуйте проаналізувати, чи помічали ви раніше подібне в поведінці дитини.
4. Замкненість
Небажання розповідати про свій день або дистанціювання від однокласників – ще одна ознака жертви булінгу. Вдома дитина також багато мовчить, часто зачиняється у своїй кімнаті. А в школі на перервах більше часу проводить сама і за межами класу.
5. Надмірна опіка матері
Ця проблема стосується хлопчиків. Зустрічаються матусі, які дуже довго ледь не за ручку водять дитину до школи, зустрічають її після уроків. Це завжди викликає насмішки з боку хлопців-однолітків, які починають цькувати маминого синочка.
6. Невдалий гардероб
Сьогодні діти особливо претензійні щодо вибору речей. Для багатьох стильний одяг став справжнім культом. Підлітки вихваляються своїм зовнішнім виглядом. І нерідко жертвами булінгу стають діти з непримітним гардеробом – «сірі миші», як їх називали колись.
7. Вади зовнішності
Діти бувають жорстокими. Вони радо познущаються з дитини, у якої неправильний прикус, косоокість, брекети на зубах, зайва вага тощо. Нерідко початок булінгу провокують учителі з фізкультури, які у формі жарту натякають дитині, що прийшов час схуднути. Однокласники, які стають свідком поведінки педагога, вирішують, що теж мають право знущатися з іншої дитини.
8. Зникнення особистих речей
Серед хуліганів популярною є спроба забрати собі якісь речі жертви. Наприклад, прикрасу, навушники, годинник. Це недорогі «талісмани» на згадку, які будуть нагадувати про приниження. Також хулігани полюбляють псувати речі жертви булінгу. І якщо дитина почала раптом часто «забувати» підручники чи зошити, то учителям, батькам варто насторожитися.
9. Блокування своїх акаунтів
Ви помітили, що дитина видаляє пости чи закриває свої акаунти в соцмережах? Швидше за все, знущання перейшли у форму спілкування в особистих повідомленнях. Також нападники можуть активно і привселюдно критикувати фото, дописи дитини. Батькам не варто радіти, що дитина нарешті перестала «зависати» в інтернеті. Це може бути тривожним сигналом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крутий соціальний ролик про булінг, який варто показати дітям