Головна Здоров'я Понижена температура тіла: 10 причин, які її провокують

Понижена температура тіла: 10 причин, які її провокують

mamabook
16536 Переглядів
температура

температураВисока температура тіла не викликає подиву. Це нормальна реакція імунної системи на активність хвороботворних мікроорганізмів або запальних  процесів. А от понижена знижена температура в дорослої людини – рідкісне явище. З чим це може бути пов’язано і які хвороби викликають зниження температури? Відповідь дає наш сайт Mamabook.

Яка температура вважається низькою

Загальний показник норми температури тіла людини – це 36,6 градусів. Але незначні коливання в межах 36,2-37,0 також є допустимими. Причиною для хвилювань можна назвати температуру, яка сягає 35,5 градусів. Вже при 34,5 градусах можна стверджувати про симптоми багатьох серйозних захворювань. Коли температура тіла опускається до 30 градусів, це завжди призводить до втрати свідомості. Дізнайтеся про 10 причин, які провокують гіпотермію – зниження температури.

Причина 1. Хронічний стрес

Не варто плутати поганий настрій зі стресом, який триває тижнями й місяцями. Стрес має накопичувальний ефект. Ви роками можете справлятися з недосипанням, надмірними навантаженнями на роботі, конфліктними ситуаціями, доки в організму є власні резерви. Але коли сили вже на межі – тіло реагує жахливою слабкістю, апатією, фізичним та емоційним виснаженням. На фоні таких показників нерідко знижується температура тіла.

Причина 2. Вагітність

узд

Це дуже несподіваний показник, про який більшість навіть не здогадуються. На ранніх термінах вагітності (від кількох діб до 2 тижнів) організм запускає складні механізми гормональної перебудови. Жінки не підозрюють про свій стан, тому не звертаються уваги на слабкість і рідко вимірюють температуру. Окрім ознобу, разом із пониженою температурою у вагітних присутні й інші симптоми: холодні кінцівки, постійна нудота, безпричинний частий головний біль, поганий апетит. Якщо не контролювати свій стан, то знижена температура при вагітності часто стає причиною втрати свідомості.

Причина 3. Приховані хронічні захворювання

Будь-які гострі стани проявляються різким підвищенням температури. Запалення, грип, харчове отруєння, інтоксикація обов’язково підвищать температуру Це завжди ознака інфекційного захворювання. Але чимало хвороб внутрішніх органів може розвиватися в прихованій формі. Часто людину нічого не турбує, немає больового синдрому. У такому випадку низька температура – причина для занепокоєння. Потрібно якнайшвидше здати загальні аналізи крові, сечі й калу, звернутися до терапевта. За зовнішніми ознаками, оглядом і вашому самопочуттю лікар може призначити додаткові методи діагностики, аби виявити приховану хворобу.

Причина 4. Гіпотиреоз

Одне з найпоширеніших захворювань щитовидної залози, пов’язане із її зниженою функцією. При гіпотиреозі розміри щитовидки зменшені, є тенденція до її «усихання». Щитовидка недостатньо виробляє й головний гормон – тиреотропний. Він визначає особливості обміну речовин в організмі. Зниження функцій щитовидки призводить до порушень метаболізму, провокуючи загальний гормональний дисбаланс та пригнічення роботи інших залоз. На цьому фоні розвивається стійке пониження температури.

 

Причина 5. Менструація

Як вже було вказано, гормональні зміни впливають на загальний стан організму та температуру тіла. Помічено, що в період коливань менструального циклу температура тіла здатна змінюватися в межах 1 градуса. Якщо виміряти температуру тіла через декілька днів після закінчення менструації, то вона буде вже в межах норми. Також лікарі наголошують, що температурний режим має індивідуальний характер. Не все жінки відчувають гормональні перебудови та мають стабільну температуру весь цикл.

Причина 6. Проблеми з наднирниками

Знижена температура – часта ознака хронічних процесів у наднирниках. Низька температура може бути стійкою, від кількох днів до кількох тижнів. Або ж мати епізодичний характер. З метою профілактики загострень можна влаштовувати розвантажувальні дні, займаючись очищенням організму. Стабілізувати температуру при захворюваннях наднирників допомагають активний питний режим на воді або проведення 24-36 годин на кавунах.

Причина 7. Результат самолікування

таблетки

Більшість із нас при грипі та застуді не звертаються до лікарів, самостійно приймають противірусні препарати. Також ми звикли збивати температуру засобами, які можна придбати в будь-якій аптеці. Але важливо знати, що регулярно приймати жарознижуючі препарати небезпечно. Понижати температуру можна при 39 градусах та вище. До цієї позначки потрібно дати можливість організму самостійно побороти інфекцію. Порушуючи це правило, ми часто приймаємо зайву кількість ліків, не дотримуючись дозування. У результаті такого лікування можливе стійке падіння температури протягом 1-2 діб.

Причина 8. Жорстка дієта

Бідний раціон порушує обмінні процеси в організмі. Особливо небезпечні тривалі монодієти, тобто схуднення на одному виді продукту. Якщо ви часто практикуєте такі способи, то зниження температури – ознака порушення метаболізму.

Причина 9. Сироїдіння

При переході на харчування продуктами, які не проходять термічне оброблення, більшість сироїдів відмовляються від будь-яких видів жирів. Йдеться не лише про продукти м’ясного походження. Сироїди захоплюються овочами, фруктами, зеленню, насінням та горіхами в чистому вигляді. Йде повна відмова від приготування їжі із використанням навіть рослинних жирів. Порушений ліпідний баланс призводить до гіпотермії.

Причина 10. Гіподинамія

Ще одна причина зниження температури – відсутність адекватних фізичних навантажень. Постійний застій ліфми та кровотоку призводить до уповільнення метаболізму. Організм працює в енергозберігаючому режимі, а органи – у напівсили. Гіподинамія створює ефект пригніченого стану, який нагадує депресію. І в такому режимі низька температура, холодні кінцівки, лихоманка стають постійними симптомами малорухомої людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт салату для здоров’я печінки та жовчного міхура

плашка

Читайте також