Трав’яні чаї – не лише смачні, але й лікувальні напої. Кожна рослина має свій лікувальний ефект. Навіть одна чашка трав’яного чаю на день здатна забезпечувати потужну профілактику та лікування великого переліку захворювань. Наш сайт Mamabook розповість, яка користь ромашки аптечної та чим цінний ромашковий чай?
Склад чаю з ромашки
Для приготування трав’яного чаю з ромашки використовуються лише сухі квіти рослини. Стебла та листя особливої цінності не мають. Наявність цих частин у трав’яній суміші є показником низькоякісного збору. Справжня аптечна ромашка має достатньо дрібні квіти, у яких серцевинка в декілька разів більша за пелюстки.
Що корисного містить напій із ромашки:
- Бета-каротин.
- Вітаміни групи В (найбільше В1 і В2).
- Холін.
- Вітаміни С та Д.
- Мінерали (магній, цинк, натрій, залізо, марганець, фтор).
Калорійність ромашкового чаю
100 г напою – всього лише 1 ккал. Це цінний дієтичний лікувальний чай, який не містить цукрів, тому рекомендований і для діабетиків.
Корисні властивості чаю
Враховуючи багатий склад ромашкового напою, його можна вживати при лікуванні багатьох хвороб.
Вилікувати шлунково-кишковий тракт
Ромашковий чай – перша допомога при будь-яких проблемах зі шлунком, кишечником: ерозії, діарея, харчове отруєння, постійні спазми та здуття живота, гастрити й виразка шлунку, 12-палої кишки.
Ромашковий чай сприяє нормалізації процесу травлення, прибирає симптоми печії, допомагає стимулювати жовч. При харчових отруєннях ромашковий чай стимулює активне виведення токсинів, тому через добу вже нормалізується дефекація, минає нудота, рвота, повертається апетит.
З метою лікування пропивати ромашковий чай потрібно курсами. У день максимально можна випити 500 мл напою кімнатної температури. Прийоми чаю лише до їжі. Пропити 10 днів та зробити паузу на 2 місяці.
Боротьба зі стресами, страхами, безсонням
Ромашковий чай має легкий седативний ефект. Напій дійсно ефективно заспокоює нервову систему. Чай із ромашки рекомендовано людям з панічними атаками, сезонними депресіями. Якщо ваша робота дуже напружена, то випивайте в офісі 1 чашку чаю щоденно. У вас також налагодиться сон.
Засіб від шкірних хвороб
Гнійні висипи, дерматити, лупа, опіки можна лікувати комплексно, додавши до вашого основного виду терапій і ромашковий чай. Його потрібно не лише пити у великій кількості, але й протирати уражену шкіру, аби прискорити процес регенерації. Це природний антисептик, тож настій ромашки захищає від загноєння, проникнення патогенних мікробів в рани та травмовані ділянки шкіри.
Користь для підшлункової залози
Ромашковий чай не провокує стрибків цукру в крові та різкого вироблення інсуліну, понижує підвищений рівень цукру, не містить вуглеводів. Тож це один із найцінніших напоїв для діабетиків.
Чистка організму
Концентрований чай ромашки аптечної є сильним протимікробним й антипаразитарним засобом. Його дія може бути подвійною: у якості чаю, який потрапляє до верхніх зони кишечнику. Також чай використовують як засіб для очисних клізм, вимиваючи токсини й паразитів з прямого й товстого кишечнику. Особливо ефективно діє ромашка для лямбліозі. Ці лікувальні клізми призначають навіть дітям, вагітним.
У чому користь для жіночого організму
Гінекологи радять жінкам пити ромашковий чай курсами – відповідно до менструального циклу. Якщо ви страждаєте від регулярного болю, надмірної менструації, перші дні циклу супроводжуються нудотою, запамороченням, то більшість із цих симптомів знімає ромашковий чай. Починати пити його потрібно за 2 дні до початку менструації і продовжувати пити чай ще 5 днів. Оптимальний чай прийому – вранці натщесерце та через 1 годину після вечері.
Також доведений лікувальний ефект ромашкового чаю при хронічних гінекологічних захворюваннях. Для жінок чай із ромашки повинен стати одним із найголовніших напоїв ц раціоні. Особливо після 40 років, коли йдеться про підготовку до гормональних змін та можливі перші прояви раннього клімаксу.
Чим корисна ромашка для чоловіків:
- Профілактика простатиту.
- Прискорює процес лікування запалення простати.
- Захищає від онкології сечостатевої системи.
Враховуючи седативні властивості ромашки, чай з цієї трави особливо корисний чоловікам-керівникам. Випита чашка чаю перед сном дозволить зняти нервове напруження, нормалізувати пульс. За статистикою, пік чоловічих інсультів та інфарктів припадає на вечірній та нічний час. Тож пити ромашковий чай варто саме після вечері.
Можливі протипоказання
- Не можна поєднувати чай із прийом препаратів, які розріджують кров.
- Не вживайте ромашковий чай з іншими сечогінними засобами.
- Не можна пити чай із ромашки, якщо ви приймаєте заспокійливе чи снодійне.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно зробити очисну клізму