Напевно, батьки, у яких двоє чи більше діток у сім’єї, не раз спостерігали ситуацію, коли діти ображають одне одного, проявляють агресію. Як діяти в таких випадках? Поради дає наш сайт Mamabook
Головні батьківські помилки
Зазвичай мами і татусі починають з’ясовувати, хто з дітей першим розпочав бій. Така позиція батьків неправильна. Найчастіше бійка є ознакою суперництва між дітьми. І якщо вам вдасться дізнатися, хто розпочав конфлікт, то доведеться приймати сторону невинної дитини. Але так ви лише посилите дух суперництва між рідними братами чи сестрами.
Часто батьки не замислюються, що бійки виникають через відсутність належної уваги до дітей. Вони чудово знають, що ви миттєво прибіжете на їхні крики та сльози. Подумайте, чи не намагаються діти у такий спосіб компенсувати відсутність уваги з вашого боку? Вам потрібно обрати єдину лінію поведінки та чітко дотримуватися свої принципів при черговій бійці. Дитячі психологи дають підказки, як навчити дітей не воювати між собою.
5 порад батькам
Порада 1. Ви не повинні ігнорувати бійку.
Дітей обов’язково слід розборонити, відвести у різні боки та дати можливість заспокоїтися. Але не будьте суддею. Не шукайте винного. Ваше завдання – продемонструвати дітям, що битися заборонено. А свій конфлікт вони повинні вирішити самостійно.
Важливо! Наполягайте, аби діти сіли та спокійно поговорили. Якщо конфлікт не вирішиться, то щоразу негатив буде лише зростати. До речі, дітям можна виділити місце в домі для з’ясування стосунків. Наприклад, відводити до ванної кімнати. І не випускати дітей, доки не примиряться.
Порада 2. Проявляйте мудрість.
Не потрібно ставати ні бік однієї дитини. Скажіть дітям, що ви не були свідком конфлікту, тому не будете вирішувати, хто винен. Ви повинні спокійно вислухати дітей, а потім попросити навчитися вирішувати спірні ситуації без грубощів. Не звинувачуйте одну дитину, захищаючи позицію іншої.
Порада 3. Знайдіть об’єкт для агресії.
У дитячій кімнаті можна повісити боксерську грушу. Поясніть дітям, що це єдиний предмет, який можна бити в домі. Дозвольте їм також влаштовувати бої подушками, якщо вже дуже хочеться повоювати. Також можна вигадати штрафи, якщо діти провинилися та знову побилися. А покарання нехай діти вигадають для себе самостійно.
Порада 4. Змініть тактику.
Не намагайтеся сварити дітей, якщо вони знову воюють. Але завжди хваліть, якщо вони змогли примиритися без кулаків. Демонструйте вміння вирішувати конфлікти на власному прикладі. Не забувайте, діти – це дзеркало батьківської поведінки. Згадайте, чи не надто агресивно ви з’ясовуєте стосунки на очах у дітей?
Порада 5. Шокуйте дітей.
В інтернеті можна знайти багато соціальних роликів або документальних фільмів за участю дітей. Це сумні історії, які розповідають про наслідки бійок. Під час таких конфліктів чимало дітей випадково залишаються інвалідами. Дитина могла впасти зі сходів чи з ліжка, її могли випадково штовхнути. І часом цього достатньо, аби назавжди залишитися скаліченим.
І не забувайте, надмірна дитята агресія – причина внутрішнього конфлікту та відчуття тривоги. Будьте уважними до дітей, помічайте зміни в настроях. Допоможіть дитині знайти відповідь на питання, що змушує її ображати свого братика чи сестричку. І обов’язково разом вирішіть цю проблему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не злитися на дитину