Головна Світ мами Корисні рослини, які можна вирощувати вдома

Корисні рослини, які можна вирощувати вдома

mamabook
353 Переглядів

ХлорофитумЯкщо ви маєте час та бажання вирощувати рослини вдома, то спробуйте зайнятись доглядом за рослинами, які дають величезну користь для здоров’я.

1. Базилік

Базилік широко використовується в їжі і ви можете легко виростити його на городі.

Сійте насіння базиліка в теплому, сонячному місці і забезпечте воду на регулярній основі, щоб зберегти вологу після того, як ґрунт прогріється. Базилік дуже чутливий до холоду, тому, щоб захистити його, можна тримати його в приміщенні або покрити його плівкою.

Лікувальні властивості: Базилік володіє антиоксидантними, антисептичними, протизапальними і антибактеріальними властивостями. Він також має поживні речовини, таки як вітаміни А, С і К, марганець, мідь, кальцій, залізо, магній і омега-3 жирні кислоти.

Застосування: Базилік може бути використаний для лікування метеоризму, відсутності апетиту, газах, нудоті, порізах, подряпинах, головному болі, кашлі, акне, каменях в нирках і багато іншого.

2. Петрушка

Коли справа доходить до смаку, петрушка є одним з найкращих варіантів приправ і ви можете легко вирощувати цю траву в невеликому саду. Петрушка віддає перевагу вологому, добре дренованому ґрунту і півтіні. Він також може процвітати на сонці, але ґрунт повинен бути вологим.

Ви можете виростити цю траву на вулиці в землі або у великих горщиках. Корисно годувати його з органічним добривом. Накривайте рослину пластиковим листом або перемістіть до горщика, щоб перенести у тепло і допомогти процвітати в зимовий період.

Лікувальні властивості: Петрушка є хорошим джерелом ефірних масел, флавоноїдів і антиоксидантів. Вона також має багато життєво важливих вітамінів С, В-12, К і А та фолієву кислотою.

Застосування: Петрушка використовується для лікування інфекцій сечовивідних шляхів, каменів в нирках, запорах, жовтяниці, газах, диспепсії, коліках, діабеті, кашлі, астмі, остеоартриті і високому кров’яному тиску. Петрушка також використовується як афродизіак і освіжувач дихання.

3. М’ята

М’ята росте на вологих, затінених областях, а також в сонячних місцях. Її потрібно добре поливати і використовувати слабке рідке добриво. Краще вирощувати м’яту у великих горщиках, тому що вона росте енергійно.

Лікувальні властивості: М’ята має антиоксидантну, відхаркувальну (сприяє виводу слизу з дихальних шляхів), потогінну (викликає потовиділення), травну, антисептичну і протизапальну властивості. Вона також багата вітамінами А і С та містить марганець і залізо.

Застосування: М’ята може бути дуже корисна у лікуванні розладів шлунка, блюванні, болі у м’язах, животі, при печії, болях у грудях, роздратованому кишечнику, лихоманці, головних болях і неприємному запаху з рота.

4. Розмарин

Розмарин краще росте в добре дренованому піщаному або гравійному ґрунті. Ця трава любить купатися в сонячному світлі. Вона не витримає заболочування або морозу.

Лікувальні властивості: Розмарин має антиоксидантні та протизапальні сполуки, містить фитонутриенти, незамінні жирні кислоти, володіє антиалергенною, в’яжучою, потогінною і стимулюючою дією. Це також хороше джерело заліза, кальцію і вітаміну В6.

Використання: Це ароматичні трави часто рекомендується при лікуванні головного болю, застуди, депресії, подагрі, ревматизмі, передчасному облисінні, лупі, нетравленні шлунка, болі у м’язах і невралгічних умовах.

чашка, чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

5. Шавлія

Ця трава використовується в кулінарії, а також в лікувальних цілях. Ви можете вирощувати його в добре дренованому, родючому ґрунті, де достатньо сонячного світла. Взимку вона може вижити в сухому, критому приміщенні, але це буде необхідне сильне освітлення.

Лікувальні властивості: Шавлія є природним стимулятором, антибіотиком з в’яжучою і тонізуючою дією. Вона також містить анти-гіпертонічні, анти-діабетичні, протизапальні та протимікробні сполуки. Має безліч ефірних масел, флавоноїдів і вітамінів А і К.

Застосування: Трава використовується при лікуванні втрати апетиту, газах, болі в животі, печії, депресії, герпесі, захворюваннях ясен (гінгівіт), болісних менструаціях, астми та надмірній пітливості.

6. Чебрець

Інша трава, яку ви повинні рости у вашому саду – чебрець. Ви можете легко виростити його в сухому, добре дренованому легкому ґрунті з достатнім сонячним світлом. Чебрець може рости в будь-яких кліматичних умовах, але потрібен захист від суворої зимової погоди.

Лікувальні властивості: Чебрець є потужним антиоксидантом, антисептиком і володіє антибактеріальними і відхаркувальними властивостями. Це також чудове джерело вітамінів С і А, заліза, марганцю, міді і клітковини.

Застосування: Чебрець можна використовувати для лікування кашлю, запорів, розладу шлунку, газах, м’якій діареї, заражених нігтях на ногах, вугрової висипки, артриті, болях у горлі та бронхітв.

7. Лаванда

Лаванда росте добре в сухому, добре дренованому, піщаному ґрунті з повним сонячним світлом. Вона потребує мало або взагалі не потребує добрив і хорошу циркуляцію повітря.

Ви можете легко виростити її в маленькому горщику, але потрібен захист від сильних літніх і зимових вітрів. У зимовий час для захисту рослини, її можна перенести у горщику до гаража або в будь-яке тепле місце всередині приміщення.

Лікувальні властивості: Завдяки своїм гарнім пахощам, лаванда використовується в милі, шампунях, кремах і інших косметичних продуктах. Крім того, вона має протизапальну, антисептичну і м’яку антидепресантну дію.

Застосування: Лаванда корисна для вирішення питань здоров’я, таких як розлад шлунка, метеоризм, порізи, рани, виразки, неприємний запах з рота, мігрені, блювота, зубний біль, нудота, випадання волосся і багато іншого. Додавання сушеної лаванди у ванну допомагає зняти стрес, безсоння, запах тіла.

8. Материнка / орегано

Багато італійських, мексиканських та іспанських страв зі спеціями роблять з орегано. Ви можете виростити траву в контейнерах. Вона потребує багато сонця і добре дренований ґрунт. Вона не поцвіте у вологості або при надмірному дощу.

Лікувальні властивості: Материнка має антиоксидантну, антибактеріальну, антимікробну, протизапальну, сечогінну, потогінну, відхаркувальну і м’яку тонізуючу властивості. Також багата вітамінами А, С, Е і К, клітковиною, залізом, марганцем, кальцієм, омега-3 жирними кислотами, ніацином, цинком і магнієм.

Застосування: Материнка можна використовувати для лікування застуди, болі в м’язах, білі у горлі, лихоманці, блювоті, акне, лупі, бронхіті, астмі, зубному болю, здутті живота, головному болю, втомі, менструальних спазмах і втраті апетиту.

9. Меліса лікарська

Лимонний і м’ятний запах і освіжающий вигляд меліси додасть багато плюсів будь-якому саду. Ця трава легко росте в багатому, вологому, але добре дренованих ґрунту з частковим або повним сонячним світлі.

Вона також може рости в кислому і дуже лужному ґрунті і потребує трохи добрива. Її можна виростити в закритому приміщенні, але переконайтеся, що вона отримує принаймні шість годин гарного сонячного світла в день. Крім того, меліса не може терпіти мороз.

Лікувальні властивості: Лимонний бальзам є природним антиоксидантом з противірусними, в’яжучими, протимікробними, антигістамінними і спазмолітичними властивостями. Листя містять сполуки зміцнення здоров’я, такі як розмаринова, кавова, протокатехова кислот, фенольні сполуки і флавоноїди.

Застосування: Меліса досить корисна у лікуванні герпесу, шлункових газах, болі в животі, мігрені, зубному болі, укусах комах, головному болі, лихоманці, застуді, кашлі, менструальних спазмах, СДУГ (синдром дефіциту уваги, гіперактивності) і збитків апетиту.

10. Кріп

Кріп – дуже ароматна трава, яка додасть красу і приємний аромат вашому саду і стравам. Ви можете виростити його або в землі або у великих контейнерах в добре дренованому ґрунті. Ця трава росте краще при прямому сонячному світлі і рослину потрібно часто поливати. Уникайте холодних, сирих приміщень та захистить рослини від сильних вітрів.

Лікувальні властивості: Кріп використовується в багатьох традиційних ліках через його протизапальним, антисептичним, спазмолітичним, дезинфікуючим і седативними властивостям та запобігає утворенню газів в шлунково-кишковому тракті. Це також хороше джерело вітамінів А, С і В-6, волокон, амінокислот, міді, калію, кальцію, марганцю, заліза і магнію.

Використання: Кріп застосовують для лікування кишкових газів, проносу, дизентерії, болю у нервах, менструальних спазмах, лихоманці, застуді, кашлі, бронхіті, головних болях, геморої, захворюванні печінки, жовчного міхура та сечовивідних шляхів. Він також підвищує імунітет допомагає при від безсоння.

Поряд з цими травами ви можете також вирощувати нігтики, коріандр, піретрум, лимонник, кінзу, зелену цибулю та інші лікарські трави.

вишиванка, футболка, товарНа фото: якісні вишиванки для дітей різного віку (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також