Головна Світ мами Рецепти трав’яних чаїв для підвищення імунітету

Рецепти трав’яних чаїв для підвищення імунітету

mamabook
174 Переглядів

Ромашковый чай: польза и противопоказанияНаша імунна система дуже вразлива. Особливо в період міжсезоння, масових простудних захворювань. Також імунна система потребує укріплення ві період вагітності. Допомогти стимулювати імунітет можуть рецепти домашніх чаїв на основі цілющих трав.

1. Ромашковий чай
Приготувати 1 л ромашкового чаю з розрахунку 1 ст.л. висушених суцвіть ромашки на 1 склянку окропу. Квітки ромашки засипати в літровий термос і залити окропом. Дати настоятися протягом 1 – 1,5 години. Процідити і додати 1 ст.л. натурального яблучного оцту, 5 ч.л. меду, 3 ч.л. соку лимона. Можна цей чай знову перелити в термос, щоб він зберігся гарячим до кінця дня. Випити його протягом дня. Цей напій можна пити і в якості дієтичного, тому що він притупляє відчуття голоду.

Можна в ромашку нічого і не додавати, а пити протягом 10-14 днів поспіль чистий ромашковий чай, який за цей час добре зміцнить імунітет. Такий чай допоможе і при ангіні, бронхіті, грипі.

А відбувається це тому, що в ромашці міститься велика кількість поліфенолів і флавоноїдів, завдяки чому чай з ромашки набуває сильні антиоксидантні та антимікробні властивості.

Регулярне вживання чаю з ромашки неодмінно допоможе вашому імунітету.

2. Чай з женьшеню
Для приготування чаю з женьшеня нам знадобиться порошок з сухого кореня. Він заливається киплячою водою 1:10, нехай постоїть і настоїться 10 хвилин. Тепер залишилося процідити.

Такий чай захистить вас від застуди та збільшить кількість імунних клітин в крові. П’ють його по 1 ст. л. 3 рази на день за 20 хвилин до їжі протягом 30 днів. Якщо є необхідність повторити, то це робиться після 30-ти денної перерви. Пити так само 30 днів.

Женьшень допомагає не тільки поліпшити імунітет, а ще й справлятися зі стресом.

3. Настій шипшини
Для того, щоб підняти імунітет, не можна забувати про шипшину. Настій з неї робиться дуже легко і просто. Перш ніж залити окропом, ягоди промивають і засипають у термос. Зазвичай ми це робимо на ніч. На ранок виходить дивовижний гарячущий напій. У чашку з таким напоєм можна додати мед або цукор. А можна нічого й не додавати. Так теж буде смачно. Для настою шипшини на 500 мл окропу візьміть 2 ст.л. Цей склад плодів шипшини можна заливати окропом два рази. Щоб не сильно порушувати концентрацію настою, ми доливаємо термос, коли настою залишилося близько половини. І робимо так два рази.

Випиваючи склянку настою з шипшини щоранку, ви відчуєте на собі його неоціненну користь і підіймете свій імунітет, адже у шипшині містяться в достатній кількості вітаміни А, Е, В, К, Р. І особливо велика кількість аскорбінової кислоти (вітамін С). Більше, ніж в чорній смородині – вдесятеро, і лимоні – в п’ятдесят разів.

Каротин, який міститься в шипшині, теж робить позитивний вплив на імунітет організму.

4. Суничний чай
Якщо ви хочете не тільки підняти імунітет, а і підняти собі настрій, зверніться до суничного чаю. Залийте двома склянками окропу 3 столові ложки подрібнених листочків суниці, дайте настоятися 10 хвилин і чай готовий. У нього можна додати для посилення смаку та аромату сухих ягід суниці, а також лимон і цукор.

Виходить чудовий вітамінний чай. У листі суниці містяться вітамін С, флавоноїди, ефірна олія. Такий чай і імунітет піднімає, і допомагає від сечокам’яної хвороби, і при застудах, а також знеболить і допоможе загоїти рани.

Можна додати до суничного листя м’яту і звіробій в таких кількостях:

  • М’ята – 2г
  • Листя звіробою – 2г
  • Суничні листя – 10г

Засипати в чайник для заварювання і залити окропом. Настоюється 10 хвилин.

Таким чаєм ви поліпшите опірність свого організму до різних захворювань.

5. Чай з хвої
Наявність вітаміну С в хвої важлива для імунітету. Взимку вміст вітаміну С та інших різко збільшується в хвої їли. Тому такий напій взимку найбільш корисний.

Чай з хвої ялини робиться наступним чином: гілочки ялини подрібнюються, беруться 4 ст.л., промиваються холодною водою, закладаються в термос і заливаються кип’ятком у розмірі 1-1,5 л. Добу дати настоятися. Перед вживанням чаю розбавити хвойну заварку окропом 1: 1. Можна до такого чаю додати цукор або мед. Пити ввечері після їжі. Досить однієї чашки протягом 20 днів протягом усього року або 1-2 рази на рік з перервою не менше 40 днів по 20 днів. Ту ж чашку чаю з хвої можна пити протягом дня в 2-3 прийоми.

Чай з хвої ялини рекомендується пити, як вітамінний і профілактичний засіб при авітамінозі, простудних захворюваннях, занепаді сил, недокрів’ї. Цей чай не тільки корисний, але і смачний.

6. Чай з журавлини
Журавлина, вона ж – ягода життя або цариця ягід. Завдяки наявності не тільки вітамінів і мінеральних речовин, а і великої кількості антиоксидантів, журавлина підвищує наш імунітет і відмінно може уповільнити процеси старіння в організмі.

Для чаю треба буде взяти столову ложку ягід журавлини, розім’яти їх і покласти в чайник для заварювання разом з 1 ст. ложкою зеленого або чорного чаю. Залити окропом, укутати і нехай настоїться. Потім додати цукор або мед і пити кілька разів на день.

Такий чай прекрасно захистить від бактерій і мікробів і може прекрасно замінити будь-який антибіотик.

Не забувайте і про зелений чай, адже він виводить з нашого організму радіонукліди. А це теж сприяє підвищенню імунітету.

Всі ці рецепти чаїв є одними з доступних способів для підвищення імунітету нашого організму.

чашки, чашка, товар, товариНа фото: оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також