Головна Дошкільнята Які вибрати пазли для дитини

Які вибрати пазли для дитини

mamabook
399 Переглядів
пазли, товар

Якісні пазли для дітей різного віку (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Пазли – це розвиваючі іграшки, які неодмінно повинні бути у кожної дитини. При чому пазли потрібно купувати з найменшого віку, постійно добираючі все складніші малюнки та збільшуючи кількість деталей. Пазли дуже ефективно розвивають дрібну моторику, вміння мислити логічно, просторово, стимулюють дитячу пам’ять, увагу та уяву.

У процесі складання картинок, діти вчаться діяти послідовно, акуратно, тренують посидючість і вміння доводити почате до кінця, а також розвивають дрібну моторику пальців рук.

Перші пазли повинні бути великими, з щільного матеріалу, зручно вийматися і добре чиститись. До зображень висувають високі вимоги: вони повинні містити ціле або велику частину зображення, малюнок насичених, природних кольорів, вміст пазлів відтворює близькі для малюка предмети і явища. Добре підійдуть зображення тварин, фруктів, предметів побуту, іграшок.

Після того, як дитина зрозуміє суть складання картинок, йому пропонують пазли з двох, чотирьох і шести частин послідовно. До цих пазлів все ті ж вимоги: великі, тверді, зручні в користування. Спочатку збираються прості зображення, потім приєднують сюжетні картинки. Сюжет повинен бути доступний для розуміння дитини і відображати те, що відбувається в його житті.

Наприклад, можна збирати пазли з сюжетами знайомих казок або відтворювати події з життя дитини: гра, умивання, прогулянка. А можна йти за захопленнями малюка: машинки, ляльки. Добре, коли вони навчають сенсорним еталонам: більше – менше, колір, форма.

Кількість деталей в пазлах має зростати поступово, йти за віком дитини. Крім звичайної розваги, після трьох років, підключіть дидактичну (навчальну) задачу в грі з картинками. Можна підібрати пазли з узагальнюючими поняттями, сюжетами з життя (попросіть скласти розповідь, це розвиває зв’язне мовлення дитини). Варто уникати картинок з тонкою грою кольору, що мають розмиті, неточні контури або навпаки – яскраві, перенасичені кольори. Це погано вплине на зір, перенапружить вразливу дитину.

При організації ігор з пазлами є важливі моменти, які зроблять її безпечною, комфортною, захоплюючою та розвиваючою.

– Не давайте маленьким дітям пазли, які можна цілком засунути в рот, ніс або вуха.

– Слідкуйте за змістом пазлів: уникайте агресивних, незрозумілих, страхітливих образів.

– Пазли вимагають тривалого зорового зосередження, тому місце для їх збору має бути добре освітленим і зручним. Добре, коли дитина сидить за дитячим столом, але і гра на підлозі не принесе шкоди, якщо освітлення нормальне, а малюк вибрав правильну позу.

– Поверхня для збору повинна бути рівною, інакше дитина буде тільки нервувати, адже моторика у малюка ще недосконала.

– Підберіть зручну коробочку для деталей, часто та, в якій продають пазли, непридатна. Потрібно, щоб частини не випадали, а знайти їх було легко.

товары, пазлНа фото: Об’ємний 3D-пазл (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також