Кожна віруюча людина вважає дотримання посту своїм обов’язком. Але чи бувають винятки, чи усім можна постити? Яких правил дотримуватись вагітним?
Перше, на що потрібно звернути увагу, з’ясовуючи, чи сумісними є піст і вагітність, – це те, що основним покликанням і обов’язком жінки (у християнстві зокрема) є народити дитину. А відповідно, – трепетно піклуватися про своє здоров’я під час вагітності, не проводити жодних експериментів («А от спробую я …»), аби максимально добре і сумлінно виконати цю місію. Отже, дотримуватись суворого посту вагітні не мусять (точніше, навіть не мають права).
Звісно, говорити конкретно і однозначно «ні» чи «так» в таких тонких питаннях не можна, Ви маєте розуміти, що вагітність в усіх протікає по-різному, має значення, також, термін вагітності: якщо Ви, наприклад, вирішите розпочати строгий піст на ранніх термінах вагітності, коли формуються усі органи і системи дитяти, то можете дуже нашкодити власному здоров’ю та здоров’ю малюка, зокрема в цей період обмеження в їжі можуть вплинути на протікання вагітності значно негативніше, ніж, наприклад, на пізніх термінах, але, знову ж таки, – все індивідуально.
Тому найперше, що має зробити майбутня мати, яка вирішила постити, – проконсультуватися з лікарем, який знає усі особливості протікання її вагітності, зможе допомогти визначити «ступінь суворості» посту (які продукти можна буде на якийсь час обмежити у своєму раціоні без ризику шкоди для здоров’я, на який термін можна вводити такі обмеження, а можливо такі обмеження Вам узагалі протипоказані). Якщо Ви, з якихось причин, не хочете обговорювати цю тему зі своїм лікарем, все одно маєте розуміти, – суворий піст, з дотриманням усіх канонів «від і до» для жінки, яка носить під серцем дитя – заборонений!
Якщо Ви звернетесь до свого духівника, шукаючи правильне рішення, він може порадити Вам полегшений варіант посту, враховуючи особливості вашого стану, чи запропонує постити в окремі дні (наприклад в п’ятницю, чи ін., чи більш суворо постити в перший та останній тижні посту, а в інші дні харчуватися як звичайно).
В будь-якому випадку, навіть якщо лікар заборонить Вам постити у зв’язку з особливістю протікання Вашої вагітності, Ви завжди маєте пам’ятати про іншу сторону посту – відвідування церковних Служб, часте приймання Святих Таїн, збільшення часу, який відведений для молитви та зменшення часу, проведеного за комп’ютером чи біля телевізора, утримання від розваг, чи будь-яке інше утримання, яке Ви встановите для себе самостійно. Адже в кожного з нас свої пристрасті, і якщо ми спробуємо заглянути всередину себе, – швидко зрозуміємо, яка наша жертва буде найбільш вагомою, чим ми давно зловживаємо, та що є найбільш потрібним для нашого духовного здоров’я саме зараз.
На фото: конверт на виписку з вишивкою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)