Не всі іграшки однаково корисні для дітей. Але є базові забавки, які повинні бути в кожного хлопчика чи дівчинки. І це, звичайно, настільні ігри. Які ігри обрати для дітей від 10 років і старше, аби дозвілля приносило максимальну користь?
Ерудит
Це найпопулярніша у світі гра в слова. Для школярів варто обирати «Ерудит» українською мовою, оскільки це допоможе дітям підтягнути грамотність, вивчити нові слова, а отже – і розширити словниковий запас. «Ерудит» орієнтована на дітей від 10 років і страшке. Дуже корисно дітям грати не лише з однолітками, але й з дорослими. Адже батьки, бабусі та дідусі, тітка й дядько зможуть дати дитині більше знань, допоможуть вивчити нові слова та їхнє значення. Грати в «Ерудита» весело кільком гравцям одночасно, особливо, якщо грати на час. Наприклад, лише по 2 хвилини на кожен хід! Це навчить дитину ще й мислити швидше, що так важливо на контрольних роботах, тестах та олімпіадах.
Монополія
Перші «ази» власного бюджету. Ця настільна гра навчить дитину планувати свої витрати, рахувати зароблені гроші, проявляти логічне мислення, вибудовувати власну стратегію в грі. Дитина, як мінімум, постійно повинна буде рахувати під час гри. Наприклад, скільки заробила на своєму об’єкті, який штраф потрібно заплатити, скільки грошей віддати конкуренту тощо.
Капіталіст
Ця настільні гра дуже нагадує «Монополію». Але якщо мета першої – стати монополістом, тобто добитися банкрутства решти учасників гри, то в «Капіталісті» перемагає той, хто першим заробив мільйон ігрових грошей. В цій грі також потрібно робити підрахунки, планувати купівлю магазинів, фабрик та інших об’єктів.
Крокодил
Це на перший погляд гра здається просто веселою. Насправді перемагає в «Крокодилі» не просто учасник, який гарно працює мімікою та жестами. Адже на гральних картках «Крокодила» є завдання з різними рівнями складності. І в процесі гри доводиться показувати не лише предмети, але й вгадувати історичних осіб, назви книг та фільмів, цілі цитати та приказки…Тому в «Крокодилі» завжди потрібно вміти проявляти кмітливість, мати широкий кругозір, бути начитаним, вміти показувати один й той самий предмет з різними асоціаціями, а це значить – думати синонімами та порівняннями. Тому дитині така гра піде лише на користь та точно дасть їй багато нової, важливої інформації та знань.
На фото: Настільні ігри в українському стилі (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)