Я двічі мама, годувала груддю старшу донечку 1 рік 7 місяців, меншого синочка 1 рік 3 місяці. Обидва рази я планувала годувати трошки довше до 2 років, або принаймі до 1,10, але довелося закінчувати раніше.
Я читала про способ, коли мама перев’язувала груди тугим рушником, а сама відлучалася від дитини на кілька днів. Та на мій погляд це дуже агресивний і травматичний спосіб як для дитини, так і для мами. Таблетки теж мені не підійшли, бо багато подруг скаржилися на нудоту, рвоту і болісні відчуття у грудях після їх прийому. Для себе я шукала якийсь природний, поступовий спосіб, щоб і мені і дитині було відносно добре.
Почну з того, що діти старші року уже не потребують грудного молока постійно, адже вони вже їдять дуже багато продуктів прикорму (молочку, каші, овочі-фрукти, м’ясо і навіть рибу). Діти пили грудне молоко приблизно 3-4 рази на добу і 2-3 рази їли прикорм. Коли я вирішила, що буду закінчувати годувати, то перш за все відмовилася від денних годувань, поступово, протягом 7-10 днів. Залишила тільки одне перед денним сном, одне перед нічним сном і за потребою дитини нічні годування. Протягом наступного тижня я привчала дитину засинати вдень без груді, а вночі, коли просиналася, то давала пити водичку або дитячий трав’яний чай.
Врешті-решт дитина майже забула про грудь, а молока стало значно менше. У вибраний день ми довго вкладалися спати. Довго обнімалися, цілувалися, я носила дітей на руках, гладила спинку, розказувала казочку, наспівувала колискові. Донька була старша (1,7 років), то вона уже за 2-3 дні стала засинати швидше, а от синочку (1,3 роки) хотілося ще почмокати, тому я давала йому пляшечку із водою. Я навмисне не давала каші чи молочні суміші, адже це просто заміна грудного молока на штучне, і тоді доведеться відучувати дитину від пляшечки. Малий уже через кілька ночей перестав просинатися на перекуси, а через 1,5-2 місяці відмовився і від пляшечки.
Приблизно через добу, як дитина перестала їсти молоко, я відчула, що груди дуже наповнилися, розпирають і починають боліти. Я зцідила по 5-7 крапель молока із кожної груді, не повністю, а так, щоб просто перестала боліти. Більше зціжування мені не знадобилися. Іноді натискаючи на грудь, я помічала, що виділяється крапелька молока, та я прочитала, що молоко може виділятися ще протягом кількох місяців – нічого страшного у цьому нема.
Ось так, поступово і природньо я завершувала грудне вигодовування. Сподіваюся мій досвід буде комусь корисним.
Автор онлайн-блога: Татьяна Бондаренко
Как стать лучшим автором онлайн-дневников за сентябрь-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!
mamabook.com.ua