У даній статті я хочу розказати про фінансову сторону дитсадка, яка не входить в оплату за дошкільну освіту.
Вам дуже пощастило, якщо від вас не вимагають/ не просять жодних коштів за відвідування садочку. Більшість батьків, ще перед початком навчання зустрічаються з тим, що їх просять надати фінансову допомогу у певній сумі. До речі, гроші до рук не беруть, а просять заплатити через банк на рахунок і принести квитанцію про оплату, разом із заявою та медичною довідкою.
Якщо благодійний внесок від вас не вимагали – радіти все-одно рано. Уже в перші дні навчання вас попросять принести для вашої дитини канцтовари (альбом, олівці, пластилін, фарби, ножиці і под.). Також до списку необхідних речей можуть потрапити горщик, слинявчик, дитячий посуд, деззасоби, кальцинована сода, туалетний папір, мило, постільна білизна і навіть лампочки. Все залежить від садочку.
Щомісячно доведеться здавати мінімум 5-10 грн на так звані “потреби групи”. На що йдуть ці гроші, наприклад на корм для тваринок чи рибок, на прибиральний інвентар (віники, губки, швабри, щітки для побілки), на заміну мильниць, зламаних крючків, розбитого посуду, на поточний дрібний ремонт.
Один раз на рік доведеться здавати гроші на ремонт групи, садочку і нові іграшки.
Ще одна цікава стаття витрат, це гроші на квіти і не тільки на день знань, день учителя, новий рік, 8 березня, дні народження вихователів, няні, завідуючої та інших працівників. Всі ці кошти збираються виключно за ініціативи батьків і витрачаються батьківським комітетом. Також сюди можуть додатися гроші на подарунки дітям-іменинникам, на миколайчики та новий рік.
Раз на місяць у садочок приїзджає дитячий театр, кожні півроку-рік дитячий фотограф, приходять викладачі іноземних мов, хореографії та різних видів спорту. Всі ці послуги не безкоштовні. Ви запросто можете від них відмовитися, але аналогічні послуги поза садочком обійдуться вам в 2-3 рази дорожче.
Окрім фінансової допомоги, дитячі садки можуть потребувати допомогу у продуктах харчування. У нашому місті це картопля, буряк, цибуля, капуста, морква, квасоля, квашені помідори та огірки, сухофрукти. Зважаючи на те, що не всі мають городні ділянки, де вирощують овочі-фрукти, їх доведеться закупити за власний рахунок.
На останок хочу сказати, щоб персонал садочку не звинуватили у корупції, грошей на руки вони не беруть. Тобто необхідно на батьківських зборах вибрати людину чи кількох серед батьків, які збиратимуть кошти, а тоді “за власної ініціативи” і виключно за “бажанням батьків” група чи дитячий садок отримує у подарунок … речі згідно списку на n-ну суму згідно чеку. Замість трьох крапок може бути все, від електрочайника до євровікон.
Автор онлайн-блога: Татьяна Бондаренко
Как стать лучшим автором онлайн-дневников за сентябрь-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!
mamabook.com.ua