Більшість батьків знають, що до 3 років малюк вже повинен навчитися розрізняти кольори, а також вивчити назви базових (це чорний та білий, синій, червоний, жовтий, зелений). Існує безліч методик, які допоможуть дитині зорієнтуватися у кольоровій палітрі.
Розглянемо 7 найбільш популярних та ефективних серед них. Зауважте, ці методи навчання не вимагають від батьків жодних витрат – вивчати з дитиною кольори можна за допомогою домашніх підручних засобів. Підбірку найкращих методик підготував наш сайт для батьків Mamabook
Спосіб 1. Різнокольорові картки
Займатися з дитиною за цією методикою можна вже з 2 років. Підготуйте кольоровий ка-ртон і виріжте з нього картки однакових розмірів. Картки різних кольорів повинні повторюватися декілька разів. Кожного дня почергово показуйте дитині картки і голосно, чітко називайте їх кольори. Займатися достатньо по 3-5 хвилин щодня. Можна ускладнити завдання. Розкладіть картки на стіл і попросіть, аби малюк знайшов, наприклад, усі картки червоного кольору.
Спосіб 2. Корисні прогулянки
Ви щодня гуляєте з дитиною? Тоді робіть це з користю для його розвитку! Показуйте дитині різні предмети і називайте, якого вони кольору. Вибирати потрібно лише ті об’єкти, які точно зацікавлять дитину: трактор, велосипед, м’яч. Також можна грати на рахунок – хто більше назве об’єктів певного кольору за 2 хвилини.
Спосіб 3. Сортуйте іграшки
Якщо висипати перед дитиною гору іграшок – це обов’язково приверне його увагу. Ловіть момент! Попросіть дитину відкладати іграшки того чи іншого кольору в різні сторони. Наприклад, зелені – в коробку, а жовті – під диван…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як визначити характер дитини по її улюбленим кольорам
Спосіб 4. Кольорові доріжки
Якщо за вікном сніг або дощ – влаштуйте вуличні ігри вдома. Розкладіть по всій квартирі доріжки з кольорового картону, як тротуарну плитку. Домовтесь з дитиною, що наступати можна лише на квадрати одного кольору. Перемагає той, хто найменше помилиться.
Спосіб 5. Розмальовки
Всі дітки багато малюють. Скористайтесь цим захопленням. Купуйте дитині цікаві книжки-розмальовки. Вчіть малюка розмальовувати зображення поетапно – колір за кольором. Разом з тим повторюйте і назви кольорів, які використовуєте.
Спосіб 6. Корисні іграшки
Пірамідки, кубики та сортери – дуже корисні іграшки для розвитку дитини. Окрім вивчення форм і розмірів предметів, дитина запам’ятовує і кольори.
Спосіб 7. Корисні ігри
Дітки обожнюють активні рухомі розваги. Навіть вдома можна влаштувати боулінг або міні-тир. Виставіть в один рядок іграшки різних кольорів. Купіть набір різнокольорових пластикових м’ячиків. Завдання дитини – збивати іграшки виключно м’ячиками такого ж кольору. Розвага весела та корисна!