Головна Релакс 7 порад, як продовжити термін експлуатації металопластикового вікна

7 порад, як продовжити термін експлуатації металопластикового вікна

mamabook
84 Переглядів
вікно

вікно

Навіть найякісніші ПВХ-вікна провідних виробників швидко зношуються та втрачають свій естетично привабливий вигляд, якщо не виконуються прості правила догляду за ними. Важливо розуміти, що віконний профіль постійно піддається впливу вологи, пилу, вуличного бруду. Окрему увагу варто приділити й функціональності фурнітури, від якої залежить і зручність користування вікном, і його тепло-, звукоізоляційні властивості.

Порада 1. Вчасний ремонт

Обов’язково вчасно замовляйте ремонт вікон – навіть мінімальний. Заміна віконного ущільнювача та фурнітури коштують недорого. Але такі роботи дуже важливі, аби попередити серйозні поломки. До того ж, дешева заміна ущільнювача – це ще й колосальна економія коштів, які в холодні сезони року даремно витрачаються на обігрів приміщення. Герметичні вікна на 30% знижують використання теплоенергії. На сайті https://vikno-service.com.ua/ua/ ви можете переглняути повний перелік послуг, пов’язаних із ремонтом та обслуговуванням вікон.

Порада 2. Не поспішайте знімати плівку

За статистикою, перші пошкодження вікон відбуваються відразу ж після встановлення. Оскільки в будинку часто ще тривають ремонтні та монтажні роботи, часто страждає фурнітура та скляне полотно. Тож не поспішайте знімати захисну плівку з нових вікон – дайте їм постояти в такому вигляді до повного завершення ремонту.

дрель

Порада 3. Вразливість фурнітури

Фурнітура – перше, що виходить з ладу. Закривайте вікна плавно, не грюкайте, акуратно притискайте стулки одна до одної. Важливий момент! Якщо розпочалася непогода, то сильні пориви вітру розхитують фурнітуру. Тому всі вікна слід закривати у вітряну та дощову погоду.

Порада 4. Не створюйте тиску

На віконну стулку не можна чинити додатковий тиск. Тобто не можна спиратися, притулятися, фіксувати ні ручці які речі, предмети. Також не варто підпирати вікно сторонніми предметами з метою провітрювання – так ви спровокуєте перекіс.

Порада 5. Змащування фурнітури

Як і петлі дверей, віконну фурнітуру також змащують. Для цього існують спеціальні засоби. Також фурнітуру слід очищувати від пилу, промивати та сушити. Виконувати такі роботи самостійно – затратно по часу. Робота вимагає акуратності, точності, а також застосування професійних інструментів. Краще замовляти такі послуги в спеціалізованих сервісах.

робот

Порада 6. Мийка вікон

Двічі на рік необхідний клінінг склопакетів. При цьому чистка повинна бути як всередині приміщення, так і ззовні (з вуличної сторони). Рекомендується замовляти чистку, коли закінчується зима, а також на початку осені – до сезону дощів.

Порада 7. Відсутність гарячих предметів

Сьогодні в моді широкі підвіконня, які перетворюють на робочі зони чи туалетні столики для виконання макіяжу. Тому віконний профіль ризикує бути пошкодженим від контакту із гарячими предметами. Слідкуйте, аби плойки, фени, праски не торкалися вікна.

Читайте також