Головна Вагітність 7 цікавих та маловідомих фактів про пологи

7 цікавих та маловідомих фактів про пологи

mamabook
230 Переглядів

Ця інформація буде корисною та дуже пізнавальною для майбутніх батьків. Наш сайт Mamabook підготував факти про пологи, які мало хто знає та обговорює.

Факт 1.

Не панікуйте, якщо родова діяльність не розпочалася в день, коли спрогнозував ваш лікар. Ця дата – лише орієнтовна і на практиці рідко збігається день у день. Малюк може з’явитися у проміжку в декілька днів, інколи – тижня і навіть двох тижнів від зазначеного прогнозу.

Факт 2.

Більшість людей вважає, якщо води відійшли – це і є перша ознака пологів. Насправді в більшості випадків процес починається із переймів, а навколоплідний пухир тріскається безпосередньо під час потугів. Важливо враховувати, що води можуть відходити і в декілька етапів. Особливо, якщо жінка народжує вперше.

Факт 3.

Не варто панікувати, якщо перейми розпочалися ще вдома. У вас є час, аби спокійно зібратися та доїхати до полового будинку. Спостерігайте та фіксуйте тривалість і періодичність спазмів.

Важливо знати! Активна родова діяльність розпочинається після того, як протягом години перейми будуть тривати 1 хвилину із періодичністю кожні 4 хвилини.

Факт 4.

Під час пологів відбуваються різні «незручні» ситуації. Випорожнення кишечнику – це норма. Адже не даремно роблять клізми перед пологами.  Через сильні потуги таке відбувається регулярно. І лікарів це ніяк не бентежить.

Факт 5.

Якщо навколоплідні води відійшли, то малюк без загрози для життя та здоров’я може знаходитися в утробі матері ще 24 години. Усе необхідне (кисень та поживні елементи) малюк отримує через пуповину.

Факт 6.

Буває, що дитина народжується повністю обвита навколоплідним міхуром. І наші предки називали міхур «сорочкою». Тож здавна й з’явився вислів «Народитися в сорочці».

Факт 7.

Якщо ви не відчули ніжність, любов до дитини у перші хвилини після пологів – не варто хвилюватися. Це відбувається через емоційне та фізичне виснаження. Пологи – стресова ситуація для вашого організму. І коли ви заспокоїтеся, спілкування з малюком вже буде зовсім іншим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним «Но-шпу»?

Читайте також