Одвічні проблеми вивчення віршів напам’ять до болю знайомі батькам багатьох школярів. І не важливо, у якому класі навчається ваша дитина. Сьогодні для більшості школярів вивчення віршів, текстів іноземними мовами, правил є величезною проблемою. Але цьому є прості пояснення та рішення.
Чому в дитини труднощі з вивченням віршів? Відповіді та поради батькам дає наш сайт Mamabook
1. Гаджети
Це глобальна проблема сучасних дітей. Планшети, смартфони діти тримають у руках з раннього віку. Вони постійно мають доступ до перегляду відео, фото, читання соцмереж, ігор онлайн. Як результат – відбувається перенасичення мозку інформацією. Але дитячий мозок не здатен впоратися із таким об’ємом нової інформації. Навіть якщо дитина вимкнула планшет, то мозок ще 1-2 години «переварює» усе побачене та почуте.
Мозок дитини засмічений зайвою інформацією. Тому дитина починає вчити вірш не за 1-2 дні, згідно норм, а цілий тиждень. Зверніть увагу на проблеми з пам’яттю, неуважністю та забудькуватістю дитини навіть у побутових ситуаціях. Про ваше прохання дитина може забути вже через хвилину. І з великими зусиллями може чітко повторити вашу розмову. Вихід очевидний: шляхом систематичних розмов з дитиною потрібно звести до мінімуму користування гаджетами.
2. Неправильна техніка вивчення
Зверніть увагу, як саме ваша дитина вчить вірш. Деякі вчать по стовпчику або по цілому реченню. Найефективніший спосіб вивчити вірш або переказ – це техніка «снігового кому». Дитина повинна проговорити 1-ий рядок декілька разів. Далі повторити 1-ий та 2-ий рядок разом – знову по декілька разів. Потім проговорити 1-ий, 2-ий і 3-ій рядок декілька разів. І так, нарощуючи кількість, додавати по рядку. У результаті дитина проговорює весь вірш десятки, а, може, і сотню разів.
3. Вчить про себе
Учити вірші потрібно вголос, а не про себе! Чому? Тому що мозок завжди працює швидше, ніж наш мовний апарат. Дитина про себе може безліч разів проговорити вірш і, здавалось, вже його добре вивчити. Але як тільки вона починає промовляти слова вголос – відразу ж запинається. Тому вчити вірші вголос потрібно щколярам будь-якого віку – від першокласника до випускника.
4. Не розуміє, про що вірш
Якщо дитина не розуміє значення деяких слів або фраз, то їй дуже важко вивчити ці рядки напам’ять. Перш ніж приступити до вивчення, прочитайте вірш з дитиною разом. Прокоментуйте сюжет, роз’ясніть значення нових слів. Дитина повинна візуалізувати та чітко уявляти, що таке “імла”, “плахта” чи “осоння”…
5. Вчить вірш лише один раз
Учити тексти або вірші напам’ять потрібно систематично. Невеликими порціями, по 15-20 хвилин, але робити це протягом дня по 4-5 разів. Кожен новий раз буде значно ефективнішим, ніж попередній. Адже не даремно кажуть, що повторення – основа навчання.
Бажаємо успіхів вашому школяру!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 причин, чому дітям не можна користуватия гаджетами