Не всі в дитинстві хотіли стати пожежниками чи космонавтами. Захоплення бувають різні. І дитяча звичка класти копійки до скарбнички несподівано з роками переростає у справжнє хобі. Більше того, ще й незвичний спосіб заробітку. Професійні нумізмати вже не обмежуються поповненням власної колекції раритетних монет. Ці екземпляри вони починають вишукувати та попродавати з можливістю отримані гарний прибуток. Де шукати великий вибір аксесуарів до рідкісного хобі? Представлена нумізматика на https://violity.shop/ua. Ми ж підкажемо, що слід знати новачку про це цікаве захоплення.
Порада 1. Почніть із недорогих монет
Це найкращий спосіб вивчити цей вид колекціонування та мати можливість придбати екземпляри, які завжди вільні в доступі та у великих тиражах. Початківцю важко визначити, які монети зустрічаються рідко і коштують недешево, а які – не мають нумізматичної цінності. Тому у випадку купівлі недорогих монет за підвищеною ціною ваші фінансові втрати будуть нижче.
Порада 2. Збирайте одну серію
Не варто відразу збирати монети різних тематик. Особливо, купуючи іноземні й радянські монети, а також екземпляри імператорського періоду.
Чому така стратегія ризикована:
- Початківець не може розібратися відразу в усіх тематиках.
- Кожна з колекцій збільшується в розмірах занадто повільно.
Порада 3. Використовуйте якісні аксесуари для зберігання
Як тільки ви визначилися з тематикою колекції, відразу ж придбайте якісний альбом. У дешевих виданнях (найчастіше китайського виробництва) використовують аркуші з полівінілхлориду. При тривалому контакті з монетами вони темнішають і покриваються зеленим нальотом. Уся причина в хлорі, який виділяється з пластику й псує зовнішній вигляд колекції.
Порада 4. Не торкайтеся монет пальцями
Здавалося б, дуже проста порада. Але сама це правило часто ігнорується новачками. Дуже багато екземплярів втратило свій первинний вигляд після контакту з пальцями. Адже на шкірі людини завжди є частинки жиру й солей, які при контакті з поверхнею монети залишають сліди.
Порада 5. Читайте нумізматичну літературу
Не зупиняйтеся в саморозвитку. Обов’язково читайте спеціалізовані книжки. Чимало книг для колекціонерів можна знайти онлайн. Навчання для вас буде доступним і зручним.