Головна Здоров'я Як правильно доглядати за брекетами

Як правильно доглядати за брекетами

mamabook
103 Переглядів
брекети

брекети

Носіння брекет-систем – тривалий процес. І тепер до пацієнта підвищені вимоги щодо догляду за гігієною ротовою порожнини й зубів. Якщо не дотримуватися простих правил, підвищується ризик розвитку карієсу передніх зубів та запальних процесів, кровотечі ясен. Експерти львіської клініки імплантації та сучасної стоматологічної реабілітації https://symmetrica.ua/ Підкажуть, як слід дбати про гігієну після встановлення брекетів.

Тривалість та частота чищення

Як і раніше, використовуючи зубну щітку з пастою вам доведеться двічі на день. Виконуйте процедуру чистки вранці до першого прийому їжі або напоїв, а також ввечері – після останнього прийому їжі.

З брекет-системами процес чищення зубів повинен бути ретельним. А це значить, що й тривалим. Тепер ваша звична процедура чищення буде займати 10 хвилин. Після встановлення брекетів з’явилося значно більше місць, куди збираються залишки їжі. І якщо виконувати чистку поверхнево, швидко, то ваші зуби будуть рівними, але з карієсом.

Чим чистити

Для брекет-систем існують спеціальні йоржики. Вони значно менші та маневреніші звичайної зубної щітки, тому дозволяють гарно опрацювати зони між зубами, під брекет-системою (дугою).

Додаткові, але щоденні засоби для ретельного чищення – це зубна нитка флос та ополіскувач для ротової порожнини. Ополіскувачем слід розпочинати та закінчувати кожну процедуру чистки щіткою. А от нитку рекомендується носити із собою, аби в будь-який момент якісно прочистити залишки їжі. Це зручно, коли ви не вдома.

Іригатор – дорогий, але найбільш надійний та ефективний засіб для чищення зубів. У період носіння брекетів іригатор стане вашим порятунком, оскільки забезпечить бездоганне чищення зубної емалі та простору між зубів. Але навіть після зняття брекет-системи рекомендується продовжувати використовувати саме іригатор, а не звичайну зубну щітку.

Що погіршує чищення брекетіd

Стоматологи називають заборонені продукти харчування, які погіршують процес носіння брекет-систем. Вони можуть спровокувати надщерблена, зміщення елементів брекетів.

Список заборонених продуктів при брекетах:

  • Всі види горіхів, неочищене насіння соняшника.
  • Тверді продукти, які вимагають відкушування (сухарики, бублики, морква, яблука).
  • Нуга, карамель, желейні цукерки, ірис.
  • Напої, які зафарбовують емаль (кава, міцний чорний чай, ягідні фреші, червоне вино).

Як чистити брекети – інструкція

  • За допомогою М-подібної щітки прочистіть поверхню брекетів і передню зону зубного ряду.
  • Рухи повинні бути по колу, а потім – вертикально. Щітку слід тримати перпендикулярно зубній поверхні.
  • Особливо ретельно чистіть дуги, замки, крючки.
  • Зуби, які не захищені брекетами, обробляються звичайною зубною щіткою.
  • За допомогою скребка зніміть наліт з поверхні язика.

Читайте також