Активність, настрій, тривалість життя – усі ці показники вашого вихованця залежать від його раціону. Інколи господарі настільки обожнюють своїх домашніх тварин, що забувають про межу між раціоном людини й собаки. І з того моменту, як ви починаєте підгодовувати цуцика людськими солодощами, ковбасами й сосисками, м’ясними сурогатами та субпродуктами, ви ставите під загрозу здоров’я собаки. Обрати якісне й комплексне харчування можна на 101dalmatin.com/sobaki/korma-dlya-sobak.html. На сайті представлені комплексні корми, які забезпечують тварину повним спектром нутрієнтів. Ми ж підкажемо, як правильно обирати собачі корми.
Порада 1. Перевірений бренд
Господарям не важко й розгубитися, побачивши величезне різноманіття собачих кормів у будь-якому зоомагазині. Дивує і величезний ціновий діапазон. Дійсно, один об’єм корму, але в різних виробників, може відрізнятися в ціні у 2-3 рази. Обирати для домашніх улюбленців слід корми двох класів: преміму та супер-преміум. Наприклад, популярний Royal Canin, Hills чи Brit.
Порада 2. Стабільність раціону
Дуже часто власники собак припускаються помилки, намагаючись регулярно міняти сухий корм. Насправді кишкова флора тварини починає працювати продуктивно лише при стабільності раціону. Як тільки ви визначилися, продукцію якого бренду ви вважаєте якісною, візьміть за правило – купуйте лише сухий корм цього бренду. Різноманітності можна додати, якщо брати корми різних смаків.
Порада 3. Користь холістиків
Сухий корм для собаки повинен бути лише з цієї категорії. Холістиками називають корми, у складі яких міститься мінімум або відсутні повністю зернові культури. Для собак віком від 1 року та старше важливий високий відсоток тваринного білку в складі корму. Ще одна перевага холістиків: ця продукція вважається органічною, тобто в ній відсутній консерванти, підсолоджувачі, барвники та підсилювачі смаків.
Порада 4. Вік тварини
У різний період життя собаці потрібен і відповідний тип харчування. Для цуценят один склад, для вагітних – інший, для дорослих псів – третій. Тому обирайте корм із урахуванням цих показників.
Порада 5. За станом здоров’я
Якщо в собаки є діагностовані хронічні захворювання, то рекомендується вибрати певні типи кормів. Наприклад, для тварин з ожирінням або із захворюванням нирок. Таке спеціалізоване харчування дійсно допомагає тварині отримувати повний спектр вітамінів і мінералів, але при цьому перебувати на полегшеному меню.