Рівень вологості в оселі визначає комфортність мікроклімату приміщення. Оптимально, аби вологість у квартирі не перевищувала показник у 40-45%. Але, яка показує практика, у більшості панельних багатоповерхових будинків квартири страждають від ускладненої вентиляції, а значить – і підвищеної вологи повітря. Нерідко зіштовхуються з цією проблемою і власники заміських будинків. Особливо, якщо неподалік від котеджу знаходяться річка та озеро. Стабілізувати вологість та створити здоровий, комфортний мікроклімат у домі допоможуть осушувачі.
Дізнайтеся, як правильно їх обирати, аби зберегти своє здоров’я та забезпечити довговічність ремонту в домі.
Порада 1. Вдалий дизайн
Осушувачі для повітря відрізняються чималими габаритами. Це не той вид техніки, який залишиться непомітним. Осушувачу відводиться почесне місце в кімнаті, тому підбирайте модель із сучасним та елегантним дизайном. Аби техніка і по формі, й по кольоровій гамі ідеально вписалася в концепт вашого інтер’єру.
Порада 2. Продуктивність
Можливість приладу повинні чітко відповідати потребам приміщення. Завдання осушувача – швидко знижувати вологість повітря та тримати її на необхідному рівні без збоїв у роботі. Під продуктивністю мають на увазі кількість вологи в літрах, яка видаляється за певний період. Наприклад, 1 година чи 1 доба.
Підрахувати необхідну потужність осушувача можна за допомогою спеціальних онлайн-калькуляторів, які часто представлені на офіційних сайтах виробників. Або ж отримати розрахунок, проконсультувавшись із менеджером онлайн-магазину.
Цей показник дуже важливий для вибору. Адже осушувач із низькою продуктивністю не вирішить проблему мікроклімату в домі. Якщо його потужність буде надмірною, то техніка працюватиму даремно, витрачаючи чимало енергоресурсу.
Порада 3. Рівень шуму
Важливий показник, якщо ви плануєте використовувати осушувач не лише у ванній кімнаті чи критому басейні, але й приміщеннях, призначених для відпочинку. Показник шуму вказаний у технічних описах до кожної моделі. На які параметри слід орієнтуватися?
Для порівняння: показники роботи середньостатистичного кондиціонера – це 35 дБ. А середній осушувач дає рівень шуму в межах 45-50 дБ.
До речі, чим потужніше осушувач, тим сильніше шум, який він створює. І це ще одна з причин, чому дуже важливо зробити максимально чіткий розрахунок продуктивності побутового осушувача.
Ідея 4. Відомі бренди
Осушувачі повітря – техніка, яка купується на тривалі роки. Аби вибрати дійсно якісного помічника для дому, варто звертати увагу на перевірених виробників з гарною репутацією. Для цього достатньо пошукати відгуки покупців на форумах чи в соцмережах.
Порада 5. Додаткові параметри
Деякі моделі осушувачів можуть похвалитися своїми «фішками». Ці функції чи особливості конструкції значно покращують якість роботи або обслуговування техніки. На що можна звернути увагу при виборі?
- Місткий бак. Великий об’єм важливий для осушувачів, які будуть стояти в підвалі, душевій, сауні, басейні.
- Автозапуск. Важлива функція, якщо в приміщенні є перепади напруги. Осушувач буде самостійно перезапускатися й продовжувати працювати в заданому режимі.
- Зйомний фільтр. Дуже зручний в експлуатації й чистці. Якщо регулярно промивати фільтр, то це продовжить термін служби техніки.