Головна Релакс 5 порад, як обрати килимок для йоги

5 порад, як обрати килимок для йоги

mamabook
123 Переглядів
йога

йога

Популярність несилових, але комплексних видів тренувань зростає. Надмірне навантаження у тренажерному залі має більше загроз для здоров’я, ніж користі. Фізична активність повинні включати роботу з диханням, гнучкістю, стабілізацією хребта, укріплення м’язового тонусу. Усі ці переваги для тіла дає йога, яка поєднує здоров’я фізичне та ментальне. Цей вид спорту не потребує особливих витрат. Достатньо купити килимок для йоги на сайті https://weeknd.com.ua/ua/dlya-sporta/fitnes-i-aerobika/kovriki-dlya-yogi/, аби вже сьогодні розпочати освоєння базових асан вдома чи на природі.

На що звертати увагу при виборі килимка, аби цей інвентар прослужив багато років? І як різні характеристики виробу впливають на комфорт та ефективність тренувань?

Порада 1.  Не слизький

Багато асан у йозі орієнтовані на тренування витривалості та стабільності тіла в просторі. Дуже важливо, аби руки та ноги не роз’їжджалися в різні сторони. Потрібні чіпкі килимки, на поверхні яких можна стояти навіть босими ногами. Найкраще такі вимоги забезпечують вироби з каучуку.

Порад 2. Не розтягується

Звичайний фітнес-килимок категорично не підходить для занять йогою. Адже більшість килимків для йоги армовані. Тобто вони чудово стримують натягнення, майже не змінюючи своєї форми. Часто армування краще працює лише в одному напрямку, тобто виріб не деформується повздовж. Але тягнеться поперек. Краще такі параметри уточнювати в консультантів до моменту купівлі.

У джутових килимків в якості армування використовуються джутові волокна. Килимки з кіркового покриття не потребують в армуванні, оскільки сама поверхня вже стійка до розтягнення.

йога

Порада 3. Правильні параметри

Якщо людина має дуже високий зріст, то і килимок повинен відповідний – значно довше, ніж середньостатистичний виріб. Проте зазвичай можна орієнтуватися на стандартні показники. Гарний килимок для йоги визначаємо за такими критеріями:

  • Довжина. Обирайте килимок, який буде відповідає сумі вашого зросту та числу 10. Якщо ви займаєтеся інтенсивною динамікою, краще взяти килимок із запасом у 30 см.
  • Ширина. Стандартні моделі мають показник у 60 см. Якщо у людини зайва вага, то слід обирати спеціальні килимки з показником у 70-80 см.
  • Товщина. Тонкий килимок важить мало. Його легко транспортувати, брати із собою, він займає мало місця в скрученому вигляді. Такі килимки традиційно мають товщину у 3 мм. Якщо ви хочете більш комфортні умови для тренування, то обирайте килимки на 5-8 мм.

Порада 4. Екологічність

Йога проповідує філософію шанобливого ставлення до природи, своєї оселі. Подбайте про вибір килимків із натуральних матеріалів. Це може бути високоякісний каучук чи джут.

Порада 5. Гігієна та безпека

Ще один критерій вибору килимків – на користь вашого здоров’я. Приміром, дешеві каучукові килимки з Китаю можуть бути токсичними. А от запатентовані ПВХ-килимки з Німеччини чи США відповідають сучасним технологіям. Вони екологічні та гіпоалергенні. Такі вироби не мають неприємного запаху, матеріал не кришиться, багато років не розтріскується.

Читайте також