Головна Здоров'я 3 важливі аналізи, які виявлять порушення обміну речовин

3 важливі аналізи, які виявлять порушення обміну речовин

mamabook
64 Переглядів
печінка

аналізиМетаболічні порушення – одна з головних проблем сучасності. Інсулінорезистентність, цукровий діабет, домінування чужорідного естрогену, порушення ліпідного профілю – ці діагнози стають масовими. Порушення різко помолодшали, адже перші прояви проблем із обміном речовин дедалі частіше фіксують вже в підлітковому віці. На сайті https://vitalab.com.ua/ ви можете переглянути повний перелік та актуальні ціни на сучасні лабораторні дослідження. Ми ж розповімо про 3 обов’язкові показники, які вказують на метаболічні розлади різних типів.

Виведення кальцію

Остеопороз – одне з найскладніших, проте й найбільш поширених захворювань, що пов’язане із порушенням обміну речовин в організмі. Зокрема, з виведенням кальцію з кісткової тканини, унаслідок чого підвищується ламкість кісток, зубів. Небезпека в тому, що організм до останнього не подає жодних сигналів, а скелет, як відомо, не дає больових відчуттів до моменту серйозних патологій у вигляді хронічних запалень суглобів.

Навіть якщо аналіз крові показує, що іонізований та загальний кальцій у нормі – це ще не причина відхиляти ризики остеопорозу. Потрібні більш розгорнуті комплексні дані. З цією метою слід провести специфічний аналіз на остеопороз.

Які показники враховуються в комплексі:

  • Рівень білку остеокальцину.
  • Загальний кальцій.
  • Перевірка паратгормону.
  • Неорганічний фосфор.

У залежності від результатів, лікар призначає прийом нутрієнтів. Це, в першу чергу, вітамін Д3 у комплексі з К2. Також можливий тимчасовий прийом препаратів кальцію. І обов’язково – корекція харчування та контроль якості питної води.

Робота печінки та жовчного

Одним із маркерів здоров’я печінки та жовчного міхура є аналіз на білірубін. Для діагностики та постановки діагнозу лікарю важливу побачити 3 показники:

  • загальний білірубін;
  • прямий;
  • непрямий.

Це так званий аналіз «фракційно». Важливо знати, що непрямий білірубін є токсичною речовиною. І він здатен знижувати рівень гемоглобіну в крові. А підвищення загального білірубіну завжди призводить до зниження функцій печінки, жовтого відтінку шкіри та очей.

У цілому проблеми з білірубіном демонструють не лише метаболічні порушення, але й причини проблем із кровотворенням, недостатньою функцією печінки, неправильним раціоном (що властиво при вегетаріанстві).

печінка

Підшлункова залоза

Контролювати стан органу слід регулярно, починаючи з 25-річного віку. Випадки цукрового діабету 2-го типу почастішали й діагностують вже в ранньому віці. Окрім цукрового діабету, більш поширеним є інший вид метаболічних розладів – інсулінова резистентність. При цьому синдромі клітини втрачають чутливість до інсуліну, а засвоєння глюкози клітинами зменшується.

Які аналізи слід здати для перевірки роботи підшлункової залози:

  • інсулін натщесерце;
  • глюкоза натщесерце;
  • глікований гемоглобін;
  • індекс HOMA.

Усі базові аналізи рекомендується здавати раз у 6 місяців.

Читайте також