Більшість жінок відвідують гінеколога лише у випадку критичної необхідності – при появі болю чи нехарактерних виділеннях. Це погана тенденція, оскільки успішне лікування можна гарантувати лише на ранніх стадіях захворювань. Адже запущений процес провокує появу численних ускладнень. Тож відвідувати лікаря рекомендовано мінімум 1 раз на рік – навіть якщо у вас немає жодних скарг. А якщо ви справді турбуєтеся про своє здоров’я, то гінеколог Львів вам необхідний двічі на рік – із контрольним профілактичним візитом кожні 6 місяців.
Які хвороби ризикують пропустити жінки при нерегулярному відвідуванні лікаря?
Інфекції часто непомітні
Чимало інфекційних захворювань можу розвиватися в хронічній прихованій, а не гострій формі. У цей момент відсутні свербіж, больові відчуття, неприємний запах, дискомфорт, виділення. Так може тривати місяці й навіть роки, до процес не стане гострим і критичним для життя.
Зверніть увагу! Безсимптомно проходить хламідіоз – одна із найпоширених жіночих інфекцій, яка часто є причиною жіночого безпліддя. Виявити збудника патології можна лише після обстежень.
Рак не болить
Яєчники, матка, маткові труби -внутрішні органи, які не видно неозброєним оком. Оцінити їхній стан можна лише за допомогою спеціальних інструментів і приладів для діагностики. Дізнатися про обстеження чи жіночу онкологію ви можете на сайті https://delta-med.com.ua/directions/onkolohiya/. Небезпека в тому, що природньо жіноче тіло не закладає можливість отримувати інформацію про стан репродуктивної системи. І якщо при порізах та ранах на шкірі людина відчуває біль рецепторами, то в шийки матки вони повністю відсутні.
Без профілактичного огляду в лікаря-гінеколога неможливо дізнатися про розвиток пухлини чи виявити ерозію. Головною проблемою онкології жіночих органів є те, що розвиток процесу відбувається безсимптомно протягом місяців, років.
Гормональні порушення
Протягом життя в жінки виникає декілька пікових моментів, коли гормональний фон опиняється під загрозою. Це підлітковий вік, вагітність, пологи, період лактації, початок менопаузи. Окрім цього, на стан гормонального фону впливають такі чинники, як хронічний стрес, якість раціону.
Якщо вчасно не здавати контрольні лабораторні аналізи та УЗД-огляди в гінеколога, то можна пропустити фібрози, кісти, поліпи та інші утворення, пов’язані із порушеннями гормональної системи. Також це призводить до безпліддя й важких менструальних циклів із ускладненнями.