Головна Здоров'я 3 причини, коли слід обов’язково звернутися до лікаря-педіатра

3 причини, коли слід обов’язково звернутися до лікаря-педіатра

mamabook
184 Переглядів
астма

астма

Відкритий доступ до інтернет-статей та форумів додає впевненості сучасним батькам. Проте мами, не усвідомлюючи ризики, нерідко беруться лікувати своїх діток самостійно. І лише в результаті дізнаються про серйозні ускладнення, які виникли через невчасне звернення до спеціаліста. Інше питання – кому варто довіряти? Наш сайт рекомендує звертатися за кваліфікованою допомогою до медичного центру «Агапіт». Ви можете зробити запис до педіатра та проконсультуватися онлайн з будь-якого міста чи країни. Досвідчений педіатр має стаж 26 років. Він посідає ТОП за рейтингом відгуків медичного центру в 2023 році.

Які стани дитини категорично не можна ігнорувати? Ось головні та небезпечні симптоми, які можуть різко погіршити здоров’я малюка.

Висока температура

Йдеться не про субфебрильну температуру тіла, яка коливається у межах 37.0-37.5 градусів. У цей період ви дійсно може уважно спостерігати за станом дитини та тримати все під своїм контролем. Але як тільки температура почне перевищувати 38 градусів, це вже привід замислитися про патологію. Річ у тому, що висока температура може спровокувати багато станів – від грипу до гострих запальних процесів у внутрішніх органах, які можуть вимагати негайно хірургічного втручання.

Про що свідчить стабільно висока температура тіла? Про загальну інтоксикацію дитячого організму. Збивання температури ліками лише відстрочує проблему. Дуже важливо, аби педіатр вчасно діагностував стан такого маленького пацієнта. Не відкладайте із консультацією – якомога швидше порадьтеся з лікарем.

Коли висок температура в дитини вважається небезпечною:

  • жарознижуючі препарати не діють;
  • температура від 39 градусів та вище тримається мінімум 12 годин;
  • якщо висока температура тіла поєднується з такими симптомами, як діарея, рвота, больовий синдром.

грип

Травми та опіки

Порушення цілісності шкіри, травмування різних частин тіла – дуже поширені випадки для дітей-дошкільнят. Консультація та огляд у педіатра необхідні при опіках, ударах у голову, порушеннях слизової ока. Батькам важливо знати, що найнебезпечнішими є травми та падіння, які супроводжуються ударами в голову. Дуже часто струси мозку відбуваються у прихованій формі, проте мають величезний вплив на затримку розумового та фізичного розвитку, проблеми з мовленням. Також із часом можуть проявитися патології центральної нервової системи.

Які головні ознаки струсу мозку в дитини:

  • апатія;
  • сонливість;
  • загальна слабкість;
  • головний біль;
  • нудота, рвота;
  • підвищена температура тіла.

астма

Больові синдроми

Особливо, коли йдеться про прояви болю невідомої етиології. Малюк може ще не розмовляти або погано пояснювати, де болить та який саме тип болю. Як показує практика, батьки часто помиляються з істинною причиною больового синдрому. Адже при гострих станах внутрішні органи здатні іррадіювати в інші частини тіла. Так, пієлонефрит дає біль у поперек. Тому без виклику педіатру додому чи екстреного огляду в клініці не можна давати дитині самостійно будь-які знеболювальні засоби. Притупивши біль, ви ускладнюєте діагностику та вирішення проблеми на ранніх етапах.

Читайте також