10. Як приготуватися перед тим, як стати хресними батьками?
Важливо для майбутніх хрещених батьків усвідомлювати важливість таїнства Хрещення та тієї ролі задля якої вони приймають участь в охрещенні дитини – взяття на себе обов’язку виховати похресника у православному дусі. Під час обряду Хрещення хрещені виконують певні дії за своїх несвідомих похресників: відрікаються від диявола, з’єднуються з Христом, сповідають (читають) Символ віри “Вірую” , яка є основною молитвою-сповіданням православної віри.
Якщо є запитання на які майбутні хрещені самостійно не знайшли відповіді, не соромтеся заздалегідь про все розпитати у священика.
Вітається підготовка хрещених батьків шляхом 1-2 денного посту, особливо духовного, та Сповіддю і Причастям, хоча, це не є обов’язковими елементами для приготування хрещених батьків перед Хрещенням.
11. Як вдягатися на хрещення?
На хрещення слід вдягати дитинку у святкове вбрання, адже це буде днем її духовного народження (бажано у світлий одяг). В церквах України практикується хрещення, як через повне або часткове занурення так і через обливання. Тому в останньому випадку дитинку слід одягати в одяг з вільним доступом до грудей, ручок і стоп ніг (вдягайте не колготки, а штанці/плаття з носочками). Ці частини тіла будуть помазані оливою освячення і Святим Миром.
Дорослим, які будуть присутніми на таїнстві, слід вдягатися у святкову урочисту одежу. За традицією жінки покривають свої голови хустками і вдягаються по-жіночому, тобто у спідниці або плаття. До-речі, урочистим і святковим одягом для кожного українця є вишиванка.
12. Чи може бути присутня мама на хрещенні?
Заборона мамі бути присутньою на хрещенні базується на старозавітному правилі природнього очищення жінки після народження дитини. Воно, зазвичай, триває до 40 днів. Після цього вже можна здійснити над мамою чин введення її у храм. Якщо мама прийде з дитинкою до храму до хрещення і попросить священика ввести її і він це зробить, після нього вона сміливо може бути присутньою на хрещенні своєї дитини.
Сьогодні існує практика робити чин вводин після обряду хрещення або наприкінці. У такому випадку мама знаходиться поза межами центрального храму, але може стояти у притворі (невелика вхідна частина церкви) і при відчинених дверях усе бачити і чути, що, власне, і практикується у нашому храмі.
13. Що дарують на хрестини?
У хрещених батьків нерідко виникає запитання, що подарувати своєму духовному чаду в день хрестин. Церква не регулює це питання, але може порадити, що саме слід подарувати на хрещення. Гарним подарунком вважається ікона, особливо, зображення того святого в честь котрого і названа дитина (іменна ікона), або ж ікону Ангела Охоронителя. Якщо ж таких ікон ви не знайшли, то подаруйте будь-яку іншу. Також, доречним подарунком на хрестинах будуть Біблія для дітей або дитячий молитовних.
14. Хто має купувати хрестик, крижму, ікону та віддячуватися за проведення обряду?
Це питання належить не до церковного регулювання, а до народних традицій. І, хоча, народні традиції можуть відрізнятися в залежності до регіону проживання, та все ж існує найросповсюдженіша традиція, коли про хрестик турбується хрещений тато, а про крижму – хрещена мама, або ж, хрещена купує всі необхідні речі, а хрещений віддячується пожертвою. Якщо ж станеться навпаки, або ж рідні батьки самі про все потурбуються – це зовсім не вплине на хрещення дитини.
15. Скільки часу триває хрещення?
Обряд таїнства хрещення триває 30-40 хвилин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ Віри” українською мовою