Головна Школярі Цікаво для дітей: 15 неймовірних фактів про лелек

Цікаво для дітей: 15 неймовірних фактів про лелек

mamabook
11731 Переглядів
лелеки

Сон лелек

Ці дивовижні птахи завжди сплять виключно на одній лапі. Цікаво, що уві сні лелека може почергово змінювати лапи. І як дослідили вчені, при цьому птах навіть не прокидається.

Розміри та вага гнізд

лелека

Своє житло птахи будують надійно, укріплюючи хмизом, травою, гілками дерев у декілька рядів. От і не дивно, що в середньому гніздо білого лелеки важить 250 кг, а його діаметр – 1,5 метри.

Гніздо у спадок

Виявляється, у лелек та орлів гнізда передаються від батьків дітям. Кожне нове покоління лелек, звичайно ж, ремонтує своє гніздо, проте немає необхідності будувати нове. Дослідники знайшли найстаріше лелече гніздо в Європі, вік якого – 400 років.

Боязнь людей

Білі лелеки – наші супутники. Вони завжди оселяються поруч із людиною. Чимало лелечих родин повертається щороку в одне й те саме гніздо. Птахи так звикають до господарів двору, що можуть брати запропоновано їжу з рук. Проте чорні лелеки, навпаки, дуже боязкі, вони завжди остерігаються людей і селяться якнайдалі. Чорний лелека занесений до Червоної книги України.

лелека

Чорний лелека

Не бояться вогню

Ці птахи не розумію загрози від вогню та зовсім не бояться жару. Ісунє чимало прикладів, коли лелеки забирали гілки з тліючого вогнища, аби збудувати гніздо. Вони приносять таку гілку в житло, у результаті чого гніздо повністю згорає.

Читайте також