Головна Школярі Цікаво для дітей: 15 неймовірних фактів про лелек

Цікаво для дітей: 15 неймовірних фактів про лелек

mamabook
14804 Переглядів
лелеки

лелекиУкраїнський фольклор знає безліч легенд, оповідань, казок, загадок про лелек. А як же гарно українська мова називає цих птахів! Бусол, бузька, чорногуз, гайстер, бушель, дзьобун – усе це синоніми до назви «лелека».

Наш сайт Mamabook підготував пізнавальну розповідь про цих птахів. І дітям, і дорослим цікаво буде почути маловідомі факти про лелек.

Гнізда у горах

Ми звикли бачити лелек у гніздах поруч із хатами. Проте зустрічаються види лелек, які гніздяться високо в горах. Їхні житла знаходять на висоті 2000-2500 метрів над рівнем моря.

Любителі змій

лелеки

Ми добре знаємо, що лелеки вишукують коло води жаб, рибу, також виловлюють великих комах. Проте відомо, що лелеки можуть ласувати зміями, зокрема гадюками.

Вороги лелек

Незважаючи на великі розміри, білі лелеки – достатньо беззахисні птахи. На них можуть напади навіть інші хижі птахи, наприклад, орли. А от африканськими лелеками часто ласують крокодили.

Сон лелек

Ці дивовижні птахи завжди сплять виключно на одній лапі. Цікаво, що уві сні лелека може почергово змінювати лапи. І як дослідили вчені, при цьому птах навіть не прокидається.

Розміри та вага гнізд

лелека

Своє житло птахи будують надійно, укріплюючи хмизом, травою, гілками дерев у декілька рядів. От і не дивно, що в середньому гніздо білого лелеки важить 250 кг, а його діаметр – 1,5 метри.

Гніздо у спадок

Виявляється, у лелек та орлів гнізда передаються від батьків дітям. Кожне нове покоління лелек, звичайно ж, ремонтує своє гніздо, проте немає необхідності будувати нове. Дослідники знайшли найстаріше лелече гніздо в Європі, вік якого – 400 років.

Боязнь людей

Білі лелеки – наші супутники. Вони завжди оселяються поруч із людиною. Чимало лелечих родин повертається щороку в одне й те саме гніздо. Птахи так звикають до господарів двору, що можуть брати запропоновано їжу з рук. Проте чорні лелеки, навпаки, дуже боязкі, вони завжди остерігаються людей і селяться якнайдалі. Чорний лелека занесений до Червоної книги України.

лелека

Чорний лелека

Не бояться вогню

Ці птахи не розумію загрози від вогню та зовсім не бояться жару. Ісунє чимало прикладів, коли лелеки забирали гілки з тліючого вогнища, аби збудувати гніздо. Вони приносять таку гілку в житло, у результаті чого гніздо повністю згорає.

Хижі лелеки

лелека

Лелека марабу

В Україні лелеки – беззахисні птахи, які мають чимало ворогів. Проте на африканському континенті мешкає лелека марабу. Цей птах – хижак. Він виловлює дрібних гризунів, краде пташенят в менших птахів. А коли немає чого їсти, марабу збирає падаль. В Африці марабу зустрічається так часто, що місцеві жителі не звертають на них уваги. Для африканців марабу – те саме, що для нас голуб чи горобець.

Дзьоб птаха

Лелеку легко впізнати по яскраво-червоному дзьобу. Проте у пташенят він завжди чорний.

лелеки

Тривалість життя

Білі лелеки – не довгожителі. Зазвичай птах проживає 20-22 роки. Були зафіксовані випадки, коли лелеки проживали 33-35 років. А от чорні лелеки живуть по 48 років.

Як спілкуються

Лелеки – мовчазні птахи, вони практично не здатні видавати звуки. Лелеча мова – це посвистування, клацання дзьобом, шипіння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Птахи, які в’ють унікальні гнізда: фото та опис

плашка

Читайте також