По-справжньому дружня, міцна сім’я – це результат щоденної праці. І хоча ця праця тривала, але вона завжди приємна та має свої очікувані плоди. Як укріпити родину та розпочати нові цінні традиції, підкаже наш сайт Mamabook.
Фотоальбом із сувенірами
Сьогодні всі зберігаються свої фото на ноутбуках, в телефонах, соцмережах. Фото та відео стало так багато, що втрачається їхня цінність. Розпочніть гарну сімейну традицію – заповнення фотоальбому разом із пам’ятними речами, які символізують якусь подію чи відпочинок. Поруч із фото в альбомі можна вклеювати листівки, записки, авіаквитки, монетки, створювати власні ілюстрації.
Родинне дерево
Обов’язково створіть із дітьми власне дерево. Підберіть оригінальні шаблони, роздрукуйте, зберіть старовинні фото та цікаві факти про родину. Деякі сім’ї навіть вигадують власний гімн і малюй свій фамільний герб. До речі, цей герб можна роздрукувати на домашніх футболках і носити в родинному колі.
Спільні обіди
Найкраще для родинної трапези обрати вхідний день – суботній чи недільний обід. Важливо, аби до його організації залучилася вся сім’я. Тато й сини закуповують продукти, ставлять стіл. Мама й доньки готують, сервірують стіл. Меню можна регулярно змінювати, але слід завжди залишати 1 коронну страву, яка буде символом вашого сімейного обіду.
Спільне дозвілля
Обов’язково 2-3 рази на місяць влаштовуйте сімейні перегляди фільмів, походи в боулінг, на концерти, піцу тощо. Формуйте список улюблених місць для відвідування.
Помінятися ролями
Раз на місяць влаштовуйте день самоврядування. Діти стають батьками, а батьки – дітьми. Це чудова можливість відчути себе на місці іншого та зі сторони подивитися на сімейні проблеми. Також, виконуючи чужі обов’язки, більше починаєш цінувати чужу працю. Тож день самоврядування – ідеальний аналіз стосунків у сім’ї.
Спільні ігри
Це може бути що завгодно: від настільних домашніх ігор для активних вуличних розваг. У негоду та довгими зимовими вечорами особливо цікаво зіграти всією родиною в «Монополію», «Уно», організувати демонстрацію фокусів.
Спільні покупки
Це не лише шопінш заради речей, який також може бути цікавим та пізнавальним. Діти з батьками повинні разом закуповувати побутову хімію, продукти. Це гарний спосіб навчити заощаджувати, рахувати, а також вміти вибирати корисні продукти харчування.
Сезонний відпочинок
Протягом року потрібно підбирати вдалі моменти, коли збігаються відпустки в батьків із канікулами дітей. Це можливість разом відпочивати на морі, річці, рибалити, ходити до лісу, жити в палатках чи в спа-курорті, плавати в басейнах та чанах. Ідей безліч – обирайте, що найбільше подобається саме вашій родині.
Вигадані свята
Ніщо так не зближує, як особисті таємниці. Доки всі навколо святкують Новий рік, Різдво чи День святого Валентина, у вашій сім’ї можуть відмічати День морозива чи День червоного світшота. Чому б не вигадати власне сімейне свято? Адже це ще один чудовий привід для подарунків та тортиків.
Добрі справи
На сімейній нараді вирішить, чим добрим буде займатися саме ваша родина та підійдіть до вирішення проблеми глобально. Наприклад, ви будете опікуватися птахами. Отже, робіть на кожну зиму годівнички, а влітку займайтеся заготівлею корму – сушіть насіння та зернята. Вигадайте традицію «1 добра справа на день». І кожен член родини (і діти, і батьки) повинні за вечерею хвалитися, як комусь сьогодні допомогли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 порад, як налагодити стосунки зі свекрухою