Головна Здоров'я Застосування сорбентів при алергії у дітей

Застосування сорбентів при алергії у дітей

mamabook
200 Переглядів
нежить

нежить

За статистикою, кожна третя дитина хоча би раз в життя стикалась з таким неприємним станом як алергія. Алергічна реакція – це сигнал від імунної системи організму дитини на те, що всередину потрапив “ворог” у вигляді алергену (чужорідного білку). Це може бути пилок рослин, харчові продукти, шерсть тварин, пил, тощо.

Найкращий засіб позбутись алергії – припинити контакт з провокуючим фактором, проте зробити це не завжди можливо. Тоді у гру вступають препарати, дія яких спрямована на виведення шкідливих сполук та пригнічення вироблення гістаміну, який провокує появу неприємних симптомів.

Комплексна терапія алергій у дітей включає в себе в тому числі прийом сорбуючих препаратів. Сорбенти показані до застосування дітям різного віку та з різними алергічними проявами (кропив’янка, нежить, свербіж, сльозотеча, тощо).

Які види сорбентів використовують для лікування алергії у дітей?

У фармацевтиці виділяють 2 великі групи сорбентів – універсальні та селективні. В якості допоміжної терапії використовують, як правило, універсальні препарати.

Найбільш розповсюдженими сорбентами є:

  • Кремнієві препарати. Препарати на основі кремнію добре справляються з виведенням шкідливих токсинів та алергенів з організму. Вони можуть похвалитись великим степенем адсорбції та спроможністю повністю обволікати токсичні сполуки, припиняючи їхній вплив на організм дитини до моменту виведення. Діоксид кремнію відноситься до абсолютно безпечних сполук, які не впливають на роботу травної системи дітей. Препарати можуть застосовуватись для лікування алергії у дітей різного віку, адже мають різні форми випуску включно з суспензіями і гелями. Пропонуємо детально ознайомитись з популярними сорбентами для дітей на основі діоксиду кремнію, які добре зарекомендували себе.
  • Вуглецеві препарати. Найвідомішим представником цієї групи є активоване вугілля. Вуглецеві сполуки мають нижчий ступінь адсорбції порівняно з кремнієвими препаратами. Лікарі зазначають, що активоване вугілля може виводити з організму не лише токсини але і корисні сполуки, саме тому ним не варто зловживати. Може використовуватись для терапії дітей старше 6 років.
  • Препарати на основі сполук оксиду кремнію та алюмінію. Найвідомішим представником цієї групи препаратів є “Смекта”. Її дозволено використовувати для комплексного лікування алергічних реакцій у дітей від народження. Поєднання оксиду кремнію та алюмінію не лише ефективно виводить шкідливі токсини, але і захищає слизову оболонку шлунку дитини.

кон’юнктивіт

Правила прийому сорбентів для дітей

Застосування сорбентів для лікування алергії можливе лише за призначенням лікаря. В залежності від віку дитини, її ваги, типу та інтенсивності алергічних проявів спеціаліст визначить оптимальне дозування та тривалість лікування.

Навіть якщо симптоми продовжують з’являтись, лікування сорбентами не має тривати довше 7-10 днів. Тривалий прийом сорбуючих препаратів може призвести до проблем з мікрофлорою кишківника та хронічних закрепів. Якщо під час прийому організм погано реагує на препарат, припиніть терапію та зверніться до лікаря.

вода

Сорбенти потрібно приймати на голодний шлунок за 1-2 години до прийому їжі. Не можна разом із сорбентами приймати інші лікарські препарати. Добову дозу сорбенту для дитини треба розбити на 3-4 прийоми.

Щоб організм дитини не виснажувався, треба дотримуватись правильного режиму харчування під час лікування. Давайте дітям більше продуктів багатих на клітковину, а також достатню кількість води. За потреби лікар може призначити додатково прийом вітамінів.

Читайте також