Головна Релакс Йога для початківців: що потрібно знати, корисні поради

Йога для початківців: що потрібно знати, корисні поради

mamabook
309 Переглядів
тренування

тренуванняПочати практику йоги можна в будь-якому віці та з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Її унікальність в тому, що вона дозволяє відчувати тіло, розвиває гнучкість, покращує самопочуття, зміцнює імунітет, очищає свідомість від негативних думок. Займатися можна вдома, на природі, в групі й самостійно. Спочатку потрібно вибрати приміщення і розв’язувати організаційні питання.

Атмосфера

Займатися потрібно в чистому, провітрюваному, опалювальному в холодну пору року приміщенні. Телефон і телевізор варто відключити на час, домашніх тварин залишити в іншій кімнаті.

Групова йога для новачків часто проводиться під спеціальну музику. Це можуть бути звуки природи, флейта, інструментальна музика. Важливо, щоб вона розслабляла. Атмосфера повинна бути розслаблюючій, щоб у початківця духовні практики людини був потрібний настрій.

Одяг та інвентар

Форма для занять підходить будь-яка. Головне, щоб вона вбирала вологу, забезпечувала доступ повітря, не заважала рухів. Йогу для початківців і досвідчених практикують босоніж, тому без килимка не обійтися.

Необов’язково купувати дорогий килимок. Є хороші бюджетні моделі. Звертати увагу слід на матеріал і розміри. Оптимальний варіант – каучуковий килимок, він менше ковзає. Товщина – 7 мм і більше, довжина – на 30-50 см більше зростання займається. При дотриманні цих рекомендацій знижується навантаження на кістки та суглоби в положенні сидячи, комфортніше виконувати вправи лежачи.

Практики

Перш ніж перейти до практики, потрібно отримати максимум інформації про йогу, її принципах, вивчити базові асани. Хатха-йога для початківців буде хорошим стартом. Вона зосереджена на простих рухах і правильне дихання. Регулярні заняття допоможуть:

  • зміцнити м’язи;
  • розвинути витривалість;
  • поліпшити поставу;
  • нормалізувати кровообіг;
  • очистити організм від шкідливих речовин.

Надалі можна буде ускладнювати асани. Під час практики важливо прислухатися до своїх відчуттів, стежити за собою і за тілом. Якщо відчувається напруга, потрібно спробувати його зняти, розслабитися.

Дихання слід контролювати: дихати через ніс так, щоб вдихи та видихи були однакової тривалості. У міру набуття досвіду це увійде у звичку.

Час

Енергетичні практики проводять на голодний шлунок, щоб відчувати організм, свідомість, тому ранкова йога для початківців – ідеальний варіант. Комплекс асан допоможе налаштуватися на майбутній день.

Важливо не зупинятися, навіть якщо після перших занять людина відчуває дискомфорт або невпевненість. Кілька сеансів, і цей стан пройде.

Джерело: svitlav.com

Читайте також