Риба – один із на корисніших продуктів. Завдяки великому вмісту амінокислот, мінералів, вітамінів групи В, жирних кислот Омега-3 цей продукт є незамінним для розумового розвитку дитини та укріплення опорно-рухового апарату. Проте не варто поспішати із введенням риби в меню малюка. Потрібно знати, у якому віці слід вводити прикорм, а також обрати дійсно корисні види риби.
У якому віці давати рибу дитині
Незважаючи на користь, риба відноситься до алергічних продуктів. Тож вперше цей продукт слід спробувати у віці не раніше 12 місяців. У першому прикормі риба для малюків повинна бути нечастим продуктом – вводити її слід маленькими порціями і лише 1 раз на тиждень. Якщо малюк чудово переносить продукт, то можна збільшувати дозу та доводити до 2-3 прийомів рибних страв на тиждень.
Які види риби слід вводити в раціон малюка
Серед великого різноманіття риби не складно й розгубитися. Чи всі види однаково корисні для дитини, з чого варто починати? Педіатри радять батькам добре ознайомитися з класифікацією риби. Усі види можна чітко поділити на три сорти:
- Нежирні – до 4% жиру у складі (тріска, навага, хек, мінтай, річковий окунь, судак, щука, кефаль).
- Середньої жирності – від 4 до 8% жиру у складі (кета, горбуша, морський окунь, тунець, ставрида, форель, короп, карась, сом).
- Жирні – понад 8% жиру у складі (кілька, скумбрія, вугор, осетер, палтус).
Починати введення риби в прикорм потрібно з нежирних сортів. Тобто у віці 1 року для дитини будуть оптимальними різні види річкової риби. Уже через 2-3 місяці слід додати рибу середньої жирності – уся вона переважно морського походження. На думку лікарів, найкориснішою рибою для дітей за складом та особливістю засвоєння є тріска, форель, хек і морський карась.
Якою повинна бути порція
Введення прикорму завжди починається з мінімальної кількості нового продукту – це не більше 1 ч.ложки. Слідкуйте за станом дитини. Якщо продукт не дав алергічної реакції чи розладів шлунково-кишкового тракту, то через 3 дні порцію збільшують удвічі. Таким чином, поступово кількість риби в раціоні доводять до 2-3 порцій на тиждень вагою 80 г рибного філе.
Як правильно готувати рибу для дитини
Будь-який прикорм починається з введення продукту у вигляді пюре. Варену рибу слід ретельно збити чи перетерти через сито і запропонувати дитині. Перші декілька місяців риба може бути лише вареною чи паровою. Її можна також додавати до овочевого супу малюка. З часом можна перейти на тушковане рибне філе. Смачні та корисні страви у раціоні дитини від 2 років – це рибні тефтелі, тушкована риба з овочами, рибні парові котлети. Повноцінну уху (наваристий рибний суп) можна готувати дітям від 3 років.