Наш сайт Mamabook розповість, чому деякі тваринки одягають на зиму шубки. І як вони виглядають у теплі пори року, а як – взимку.
Навіщо тварини змінюють свій колір?
Це властиво тваринкам, які захищаються від хижаків. Улітку та навесні хутро таких тварин нагадує траву, листя, кору дерев. Вони ховаються від хижаків, повторюючи колір середовища навколо. А як їм бути взимку, аби не виділятися на фоні снігу? От тому природа і допомагає травоїдним тваринкам – вони міняють шубку на білий колір. Та це не все. Нова шубка ще й тепліша, густіша, що допомагає легко перенести міцні морози у зимовий період.
Дізнайтеся, які тваринки отримують узимку новий колір шерсті.
ЗАЄЦЬ
У наших лісах мешкає заєць-русак. Коли тепло, він сирий та непримітний. Це справжній майстер маскування. Так він ховається від своїх лютих ворогів – вовка чи лисиці. Маленьких зайченят також вистежують хижі птахи. Такі, як шуліки чи яструби. Серед сухої трави та опалих гілочок зайченяти зовсім непомітні зі своєю сірою шубкою. Влітку хутро нашого зайця сірого кольору, жовто-руде з боків і бурувате на спині, а на зиму воно біліє лише з боків. На відміну від побратима зайця-біляка, у якого хутро взимку чисто біле, за винятком кінчиків вух.
БІЛКА
Ця прудка руденька красуня узимку боїться нападу яструбів та куниці. Щоб сховатися від ворогів, білки узимку змінюють рудий колір хутра на блідий сірий. Так вона залишається непомітною серед стовбурів та гілочок.
ГОРНОСТАЙ
Це маленьке та гарне звірятко в Україні мешкає майже по всій території. Горностая можна знайти в степах, лісостеповій зоні. Немає цієї тваринки лише в Криму та в Запорізькій, Донецькій областях.
Улітку звірята бурого кольору, з рудим відтінком. Животик у нього жовтенький, білуватий. Коли настає зима, тваринка стає білосніжною. Вона настільки непомітна на білому сліпучому снігу, що видно лише її чорні, наче гудзики, блискучі очі.
ВОВК І ЛИСИЦЯ
Здивовані? Хитрі хижаки також змінюють свій колір. Темно-сірий, навіть бурий вовк улітку стає біло-сірим узимку. Сірю стає і лисиця. Їм немає від кого ховатися. Навпаки, вони стають світлішими, аби ховатися від тваринок, на яких планують напасти. Так вони не можуть помітити хижаків здалеку.