Головна Вагітність Як розрахувати точну дату пологів

Як розрахувати точну дату пологів

mamabook
32 Переглядів

Жінок завжди турбує розбіжність між власними підрахунками термінів вагітності та акушерськими. Річ у тому, що за стандартом лікарі-гінекологи визначають термін, відштовхуючись від першого дня після останньої менструації. Проте багато вагітних із цим не згодні. Але лікарями встановлені такі рамки не даремно, оскільки не кожна жінка точно знає дату своєї овуляції. Тож як рахувати правильно?

Як дізнатися точну дату пологів?

Лікарі будуть вираховувати дату ваших пологів за класичною формулою:

День початку останньої менструації + 40 тижнів.

Але дитина, звісно ж, народиться у відведений йому термін. І якщо ви точно знаєте, коли сталося зачаття, то вам легше буде наполягати на своєму. Наприклад, у випадку, коли ви переношуєте вагітність, що не є добре ні для мами, ні для малюка.

Визначення дати по формулі Негеле

Один із варіантів розрахунку дати пологів вигадав німецький лікар-гінеколог. Його формула звучить так:

Точна дата початку останньої менструації – 3 місяці + 7 днів.

За статистикою, цей метод є точним лише у 30% розрахунків.

узд

Визначення по дню овуляції

Чимало жінок заздалегідь готується до зачаття. Вони ведуть свій календар овуляцій, регулярно вираховуючи базальну температуру. І якщо ви знаєте дату останньої овуляції, то ваші розрахунки й будуть максимально точними. У цьому випадку використовуйте формулу:

Дата овуляції + 280 днів.

Розрахунок по УЗД

Існує думка, що ультразвукове дослідження дає точну відповідь і 100%-кове попадання в дату пологів. Насправді ця думка хибна. Лікар визначає орієнтовну дату по розміру плідного яйця та параметрам малюка. Але розвиток кожного організму індивідуальний – і дитинка народиться за власним графіком. Навіть на третьому (фінальному) УЗД орієнтовна дата пологів, визначена лікарем, на практиці може відрізнятися на цілий тиждень – раніше чи пізніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?

плашка

Читайте також