Головна Школярі Як рослини п’ють воду: цікавий кольоровий дослід для дітей

Як рослини п’ють воду: цікавий кольоровий дослід для дітей

mamabook
18744 Переглядів
як рослини п'ють воду

як рослини п'ють водуПриродничі експерименти завжди подобаються дітям. Особливо досліди в оригінальній формі, які дуже показові та незвичні. Наш сайт Mamabook пропонує проекспериментувати з дітками та дізнатися, як рослини п’ють воду. Цей дослід простий для організації, не вимагає ваших зусиль та витрат. Проте результат завжди дуже ефектний і вражає діток.

Дослід зрозумілий та цікавий діткам-дошкільнятам, а також учням початкових класів.

Що знадобиться для досліду:

 • Однакові прозорі ємності для рідин (баночки, пляшки, одноразові стаканчики).
 • Вода.
 • Харчові барвники.
 • Ложки.
 • Свіжі рослини.

Які рослини обрати? Ті, які швидко та у великій кількості поглинають воду та дадуть можливість успішно провести дослід. Якщо ви обираєте для експерименту квіти, то як рослини п’ють воду, найкраще продемонструють суцвіття білого кольору. Задля цікавості ви можете поексперементувати з різними видами рослин.

як рослини п'ють воду

 

Найкращі рослини для досліду:
 • Листя пекінської капусти.
 • Зрізані білі ромашки.
 • Гілочки білих жоржин.
 • Нарциси.
 • Білі гвоздики.
 • Стебла селери.

як рослини п'ють воду

 

Мета експерименту

Продемонструвати, що рослини завжди поглинають воду нижніми частинами – це корінь. У зрізаних рослин цю функцію виконають стебла. Вода завжди буде поглинатися знизу, а потім розноситися в усі частини рослинки.

квіти

 

Як провести дослід

Підготуйте таку кількість ємностей, скільки ви маєте харчових барвників. Важливо обрати якнайбільшу кількість. Це цікаво та дуже показово.

У кожну ємність наберіть чисту воду та додайте ложками різні харчові барвники. Не шкодуйте пігментів – вода повинна бути дуже концентрованою та насиченою за кольором. Чим більше барвників ви насипите у воду, тим ефектніше буде результат вашого природничого експерименту.

У кожен стаканчик чи баночку опустіть по стеблині однакової рослини. Квіти чи стебла повинні простояти тривалий період. Найкраще залишити їх на цілу ніч. Або провести дослід вранці, а вже в кінці шкільного дня побачити результат.

капуста

 

Результат

Коли діти наступного ранку прийдуть до школи чи садочка, то побачать справжнє диво природи: води у ємностях залишитися дуже мало, а кожна рослинка зафарбується у той колір пігменту, який ви додавали до води. Діти зможуть побачити рослинки, забарвлені в синій, жовтий, червоний, фіолетовий кольори.

квіти

 

Висновки експерименту “Як рослини п’ють воду”

Вода потрібна рослинкам для життя. Вони разом з нею поглинають усі корисні речовини, розчинені в воді. У нашому випадку це були барвники. Поглинаючи воду з грунту за допомогою коріння, рослина піднімає її вгору по стеблу – до листя, квітів, плодів. Це добре видно, адже забарвилися усі частини рослини. У пекінській капусті добре видно, що найяскравіші виявилися жилки – по них і рухається вода з розчиненими фарбами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рослини для школи: 10 найкращих варіантів з фото та описом

ромашки

Читайте також