Головна Школярі Рослини для школи: 10 найкращих варіантів з фото та описом

Рослини для школи: 10 найкращих варіантів з фото та описом

mamabook
53134 Переглядів
Драцена

Оформлення живого куточку в шкільній кімнаті чи дитячому садочку неможливе без кімнатних рослин. Але підбирати зелених мешканців потрібно за чіткими критеріями: невибагливі, багаторічні, гарні, здатні цвісти, ефективно насичують повітря киснем. Наш сайт Mamabook  підготував найкращу десятку – ці рослини для школи не вимагають особливої уваги та дуже легкі в догляді.

Санітарні вимоги до розміщення кімнатних квітів у школі

Перш ніж обрати рослини, зверніть увагу на санітарні вимоги. На підвіконнях заборонено розміщувати об’єкти, які перешкоджають проникненню природного світла. Отже, на підвіконні можна розмістити виключно низькорослі квіти. Для інших варіантів (ампельні, декоративні кущі) потрібно підготувати мобільні підставки на підлозі, підвісні кашпо, настінні полички чи місце на поличках відкритої книжкової шафи.

Також рослини для дитячих закладів не повинні мати голок, шипів та отруйних частин, а їхнє цвітіння не повинно давати запах у приміщенні.

Хлорофітум

рослини для школи

Один з найкращих санітарів повітря. Як гумка, ефективно поглинає з повітря шкідливі речовини, пил, насичуючи приміщення киснем та фітонцидами. Ці речовини активно вбивають хвороботворні віруси та бактерії. Хлорофітум називають однією з найневибагливіших кімнатних рослин.

Умови росту: в будь-якому грунті, у горщику будь-якого розміру, із сонячої сторони чи в затінку, у прохолодному чи теплому приміщенні, на шафі, стіні, поличці. Навіть якщо не поливати 3-4 тижні, то рослина обвисне, стане блідою, жовтою, але не засохне.

 

Сансевієрія

рослини для школи

Або ще називають «тещин язик». Непримхлива рослини з гарним декоративним листям та дрібними білими квітами. Гарно та швидко розростається, але полюбляє, щоб за нею доглядали і часто протирали листя. Рослина ефективно поглинає токсини, які виділяють меблі та покриття для підлоги.

 

Лимонне дерево

рослини для школи

Ця оригінальна рослина наповнить повітря у шкільному класі свіжістю, чистотою, легкістю – завдяки активному виділенню ефірних олій листям. Лимонне дерево працює як потужний фільтр, вбиває багатьох хвороботворних мікроорганізмів. Також ефірні олії, які виділяє це декоративне дерево в повітря, піднімають настрій, стимулюють інтелектуальну діяльність. Лимонному дереву потрібно виділити цілий куток – навіть карликові сорти сягають у висоту 1,2-1,5 м.

 

 

Герань (пеларгонія)

рослини для школи

Пеларгонія відноситься до однієї з найкорисніших кімнатних рослин. Вони дають потужну бактерицидну дію. Кімнатна герань порадує своїм гарним цвітом. Величезна кількість сортів дозволяє обрати квіти різних кольорів. Герань здатна витримувати холод у приміщенні – не нижче 10 градусів. Найкраще обирати герань класам, які знаходяться на сонячній стороні. При гарному догляді ця рослина здатна цвісти цілий рік. Усі види герані вимагають регулярного підрізання.

 

Алое

Алое

Популярний сукулент, який цінний за свої лікарські властивості. Насичує повітря бактерицидними речовинами, алое здатне поглинати шкідливі випромінювання від техніки, мобільних телефонів. Одна з важливих умов вирощування цієї рослини – не виносити її на пряме сонячне проміння.

 

Каланхое

Каланхое

Ще одна дуже непримхлива в догляді рослина. Ефективно насичує повітря киснем, легко переносить холод, протяги, пильні приміщення та не вимагає частого поливу. Особливо гарно ця лікарська рослина виглядає під час цвітіння.

 

Кімнатна фіалка

Кімнатна фіалка

Дуже гарні компактні рослини, квіти яких абсолютно безпечні для дітей. Сенполії яскраво виглядають в інтер’єрі шкільної кімнати. Варто звернути увагу, що всі частини цієї рослини безпечні, гіпоалергенні.

 

Традесканція

Традесканція

Гарна декоративнолисна рослина, яка ефектно виглядає у підвісних кашпо. Популярна традесканція завдяки своєму незвичному листю. Дуже непримхлива та корисна, здатна витримувати температуру приміщення від 10 до 27 градусів. Це ідеальне рішення для шкільної кімнати.

 

Драцена

Драцена

Гарна рослинка з цікавою формою та кольором листя. Драцена не лише здатна очищувати повітря, але й ефективно зволожувати його. Декілька драцен у класі можуть створити сприятливий мікроклімат з чистим повітрям.

 

Папоротник

Папоротник

Для шкільної кімнати можна обирати будь-який декоративний вид папороті. Це ефективний живий фільтр, який підтримує оптимальну вологу та чистоту повітря в приміщенні. Папоротник – завжди популярні рослини для школи, які можна підвішувати в кашпо, ставити на вчительский стіл чи книжкові полички в шафі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вивчити іноземну мову: 10 правил від поліглота, яка знала 16 мов

плашка

Читайте також