Психологи вважають, що у кожної дитини є певний період віку, коли вона сама хоче прибирати у своїй кімнаті. Головне – не упустити цей момент, не перетворити на прибирання на ненависний обов’язок і правильно заохотити дитячі бажання бути помічником у віці.
Як бажання прибирати привити з раннього віку і виховати дитину охайну, неліниву? Порада батькам дає наш сайт Mamabook
Гра у прибирання
Перші пориви дитини допомагати мамі проявляються ще у віці 2 років. Малюк разом з мамою починає вчитися прибирати іграшки, складати дитячі книжечки, фарби тощо.
Прибирання у такому віці з легкістю можна перетворити на гру. Наприклад, влаштує змагання між малюком і татом. Звичайно, татові потрібно трішки піддаватися, аби малюк не втрачав ентузіазму. Ви можете мати свої певні правила. Наприклад, спочатку складаєте лише іграшки, потім – одяг, далі – книжечки. Якщо дитина постарше і вже розрізняє кольори, то можна на швидкість складати спочатку предмети одного кольору, а потім – іншого.
Ви також можете серед іграшок вибрати головного бешкетника, який ніколи не хоче йти на своє місце. Цього не слуха, згідно правил, обов’язково потрібно класти на місце останнім, коли вже всі речі та іграшки будуть зібрані.
Правила для батьків
Порада 1. Проявляйте терпіння та витримку. Якщо дитина прибирає повільно або робить щось неакуратно, не підганяйте і не сваріть. А головне – не намагайтесь допомагати! Бо наступного разу дитина навмисно буде робити ще повільніше, розраховуючи знову на вашу допомогу.
Порада 2. Не можна сварити малюка за бажання допомагати. Не кажіть, що якась робота для нього не підходить. І не кажіть, що він не допомагає, а плутається під ногами. Якщо малюк просить помити посуд, то видайте йому табурет, тазик з теплою водою та персональну гумку. Хоче замітати – нехай спробуй. Звісно, його робота буде неідеальною. Але ж йому потрібно вчитися!
Порада 3. Дитина з особливим бажанням береться за прибирання, якщо її й цьому процесі сприймають серйозно, по-дорослому. Виділіть дитині персональну гумку, ганчірку, можна придбати маленький віночок, відерце, а також іграшковий пилосос.
Порада 4. Особистий приклад завжди дає успішний результат. Так не буває, що тато розкидає свої речі, а дитина, дивлячись на безлад, захоче прибирати свій одяг. Малюк з раннього віку повинен бачити, що батьки завжди старанно складають свій одяг у шафу, не розкидають сміття, кладуть усе на свої місця. Якщо так завжди буде у вашому домі, то дитина самостійно буде дотримуватися порядку у своїй кімнаті.
«Правильна» дитяча кімната
Бажання прибиратись залежить також і від організації простору дитячої кімнати. В кімнаті повинні бути кошики та полички, куди можна складати іграшки. Місця, де стоять книжечки. Шафка чи комод, куди складається одяг. Якщо відповідних зон та меблів немає, то дитяча завжди буде у безладі.
Успіхів у вихованні!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які секції підходять для дитини від 1 до 6 років
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!