Головна Вагітність Як правильно харчуватися вагітній: 6 важливих порад

Як правильно харчуватися вагітній: 6 важливих порад

mamabook
85 Переглядів
салат

салат

Правильне харчування грає важливу роль в збереженні здоров’я вагітної жінки і розвитку здорового плода. Наш сайт Mamabook підкаже 6 ключових моментів, на яких повинен базуватися раціон майбутньої мами.

Ось кілька порад для правильного харчування вагітної:

  1. Збалансована дієта. Підбирайте продукти з різних груп, аби отримувати достатню кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінералів. З’їжте більше фруктів, овочів, злаків, молочних продуктів, дієтичного м’яса птахів та морської риби.
  2. Збереження здорової ваги. Надмірна вага може підвищити ризик виникнення проблем зі здоров’ям, тому важливо контролювати свою вагу за допомогою здорової дієти та регулярної фізичної активності. Найкраще вагітній жінці робити щоденні піші прогулянки. Намагайтеся долати мінімум 5000 кроків кожного дня.
  3. Частіше їжте меншими порціями. Краще їсти частіше, але меншими порціями, щоб уникнути перевантаження шлунково-кишкового тракту та забезпечити достатній приплив енергії для вашого організму. Також переїдання створює таку поширену проблему, як печія у вагітних. На шлунок тисне матка, яка змушує викидати соляну кислоту до стравоходу. І якщо шлунок перевантажений від великої кількості їжі, то його об’єм збільшиться, а печія лише посилиться.
  4. Уникайте шкідливих продуктів. Відмеовтеся від фаст-фуду, білого цукру та білого рису, рафінованих рослинних олій та маргарину. Не вживайте хліб та випічку – краще зробіть самостійно хліб на заквасці. Також уникайте групи продуктів, які можуть спровокувати зараження паразитами та викликати діарею. До них відносяться слабосолена сира риба, погано просмажене м’ясо, сирі яйця, молочна продукція, придбана на ринку в неперевіреного продавця.
  5. Пийте достатню кількість води. Вагітній жінці потрібно пити більше води, ніж зазвичай, щоб уникнути виснаження та зневоднення.
  6. Уникайте алкоголю, кави та зеленого чаю. Акцент слід зробити на звичайній воді, морсах, узварах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комплекс вітамінів для вагітних 

плашка

Читайте також